Що потрібно знати про педикульоз?

|

Мабуть, немає жодної людини, хто б не стикався з педикульозом, якщо і не сам особисто, то через близьких або знайомих. Особливо, в період шкільних років, та якщо ти дівчинка, жахливо не то що зізнатися, а просто подумати про те, що хтось дізнається, що в тебе були воші…Знайомо? В такому випадку слово педикульоз виглядає якось не так противно та жахливо, про нього сьогодні і піде мова.

Що таке педикульоз? Педикульоз – це специфічне зовнішнє паразитування шкіри людини вошами, які харчуються кров’ю людини, найчастіше в місцях з волосяним покривом. Паразитує на тілі людини три види вошей: платтяна, лобкова та головна.

Педикульоз: воші

Головними ознаками педикульозу є:

 • Сильний свербіж, який тягне за собою розчіси;
 • Огрубіння шкіри;
 • Пігментація шкіри (меланодермія);
 • Ковтуни з волосся на голові (волосся склеюються від мокрих ран).

Сьогодні педикульоз має тенденцію до спаду, але все ж є категорії людей, що знаходяться у групі ризику. До таких відносяться робітники у сфері будь-якого обслуговування, діти шкільного та дошкільного віку, ув’язнені та й люди без певного місця проживання.

Шляхи зараження педикульозом

В першу чергу причиною педикульозу є недотримання особистої гігієни. Також при тісному контакті зі хворим, наприклад, у дитячих таборах, у школах, у дитячих садках, у переповненому транспорті та, авжеж, треба пам’ятати про особисту гігієну, постільна білизна, спальні прилади, головні убори, вбрання, гребінці ніколи неможна давати в користування третім особам!

Педикульоз у дітей виявляється частіше, тому що діти в спілкуванні між собою, не завжди думають про норми особистої гігієни і, якщо це не контролювати, то результатом може стати педикульоз, особливо це стосується дівчат, тому що волосся в них вже у дитячому садку довше, ніж у хлопчиків. Але лікарі ще виділяють такі фактори педикульозу у дітей, як ослаблений імунітет та неблагополучні умови проживання.

Профілактика та лікування педикульозу

Профілактика педикульозу не передбачає ніякого медикаментозного втручання, вам лише треба бути уважними до себе та до своїх дітей, а саме:

 • Проводьте регулярний огляд голови дитини самостійно або з допомогою мед. робітника, а також перевіряйте себе;
 • Користуйтеся тільки особистими засобами гігієни та навчіть це робити своїх дітей;
 • Мийте голову собі та дітям не ріже одного разу на тиждень та ретельно розчісуйте волосся після миття та після сну.

Щодо лікування вошей, тут потребується грамотне лікування, тому що воші у дітей та дорослих виводяться різними засобами. У випадку, коли при педикульозі з’являється сильне ураження шкіри, вам необхідна буде консультація високопрофесійного дерматолога, щоб виключити чи підтвердити можливе виникнення псоріазу, себорейного дерматиту або піодермії.

Команда МІС “МС+” завжди рада прийти на допомогу у виборі будь-якого спеціаліста з різних направлень медицини. Ми доступні 24/7 та наша система проста у використанні!

Ефірні масла для лікування педикульозу

Лікування вошей у дітей, як правило, має в собі використання таких засобів:

 • Мило проти вошей;
 • Шампунь проти вошей;
 • Крем;
 • Лосьйон;
 • Спеціальний спрей;
 • Рідина для очищення.

Краще уникати засобів з перметрином та фенотрином для малюків до 3 років з чуттєвою шкірою. Повторюйте лікування двічі, з перервою в 2 тижні, тому що воші та їх гниди не завжди в першого разу зникають повністю.

Лікування вошей у дорослих має в собі використання більш агресивних препаратів, все ті ж лосьйони, креми, шампуні, тощо, але виключно для дорослих, які категорично не підходять дітям. Для вагітних та жінок, що годують, лікарі дають окремі рекомендації з лікування.

Важливим аспектом у боротьбі з педикульозом є дезінфекція вбрання, предметів меблі, постільної білизни та усіх приміщень, де знаходилася хвора дитина чи доросла людина.

Бажаємо усім міцного здоров’я!