Skip to main content

Як навчатися у школі під час карантину?

|

Більшість людей, затамувавши подих, чекали на початок вересня у цьому році. Отже не ясно, як буде проходити організація навчального процесу та чи відбудеться той навчальний процес у тому вигляді, до якого ми усі звикли через поширення коронавірусної інфекції.

Які ж протиепідемічні заходи будуть проводитися в навчальних закладах і як повинні поводитися учні, викладачі та батьки, ми спробуємо відповісти на всі ці питання у цій статті.

Основні медичні вимоги до навчальних закладів

Як повідомляє МОЗ, якщо регіон знаходиться в “Червоній зоні “, то навчальний процес початися не зможе в очній формі навчання. “Жовта і зелена зони ” – відвідування навчальних закладів проводиться без обмежень, але з дотриманням правил особистої безпеки. “Помаранчева зона ” – заборонено відвідувати навчальні заклади в групах понад 22 осіби, крім закладів загальносередньої та дошкільної освіти.

МОЗ дає рекомендацїї, що, освітні заклади мають бути забезпечені необхідною кількістю дезінфікуючих та антисептичних засобів для шкіри рук, безконтактних термометрів та інших засобів індивідуального захисту. На вході до навчального закладу повинні стояти антисептичні засоби, а учням необхідно говорити про миття рук з милом перед початком уроків. На початку робочого дня весь персонал має пройти температурний скринінг.

Начальним класам (1-4) дозволяється бути без масок, але інші мають пересуватися школою та заходити в неї в масці. Під час занять дозволяється бути без маски.

Навчання під час карантину

 

Організація харчування у школах повинна бути організована таким чином, щоб були дотримані усі правила безопасної відстані між столами та учнями (півтора метри та один метр відповідно). Доки не буде відмінено адаптивний карантин, формат “шведського столу” категорично заборонений. Персонал, що працює в їдальні має бути забезпечен ЗІЗ (1 маска на 3 години, гумові рукавички, захисні щитки або окуляри). Їдальні у школах будуть працювати в спеціально відведений для харчування час і відвідування їдальні строго за розкладом.

Також МОЗ дає рекомендації проводити, по можливості, більше занять на вулиці, щоб учні якомога менше пересувалися поміж классів або аудіторій.

Робота груп продовженого дня дозволяється, якщо керівник установи забезпечить дотримання під час їх роботи чітке виконання рекомендованих Міністерством дій по організації процесу освіти.

Поради батькам та вчителям.

Міністерство Охорони Здоров’я України, а також МІС “MC PLUS ” наполегливо рекомендує всім батькам, вчителям і всім тим, хто має відношення до освітнього процесу, не нехтувати карантинними заходами, дотримуватися всіх рекомендацій МОЗ, щоб звести до мінімуму ризик захворювання ваших дітей на covid-19.

БАТЬКАМ:

  • Забороняється пересування всередині приміщення будь-якого навчального закладу, з метою зниження ризику поширення захворювання на covid-19.
  • Розмовляйте з дітьми, пояснюйте чому необхідно дотримуватися карантинних заходів або доручите це робити вчителю.
  • Якщо побачите у дитини симптоми захворювання- негайно зверніться до лікаря.

Як навчатися у школі під час епідемії коронавірусу

ВЧИТЕЛЯМ:

  • По можливості, забезпечте проведення занять з деяких предметів на свіжому повітрі.
  • Провітрюйте аудиторії/класи не менше 10 хвилин після кожного заняття.
  • Очищайте та дезінфікуйте поверхні після занять.
  • Строго стежте за дотриманням правил безпеки дітьми під час навчального процесу (носіння масок, миття рук, використання дезінфекторів, перевірка температурного режиму).
  • Використовуйте ЗІЗ (захисні щитки або окуляри) під час проведення занять.
  • Якщо трапилося підтверджене інфікування COVID-19 в учня або членів його (її) сім’ї, то весь клас повинен піти на 14 днів на карантин, якщо захворів вчитель, то вся школа.

Бережіть себе та своїх близьких і будьте здорові!