Донорство крові в Україні

|

В цій статті ми поговоримо про донорство крові у нашій країні, про те, яка ситуація з донорами на Україні і що повинен знати потенційний донор, тобто спробуємо дати максимальну інформацію для усіх наших читачів.

На квітень 2020 року інформація була загалом песимістична, міністр охорони здоров’я на той час офіційно повідомив, що на Україні склалась геть негативна ситуація з запасами донорської крові, її запаси зменшились у 2-4 рази, що стало прямою загрозою для громадян нашої країни, які щодня гостро потребують переливання крові або хірургічного втручання.

донорство крові правила

В цілому, з початку карантину з приводу пандемії на COVID-19, на Україні виникла гостра недостача донорської крові.

Як стати донором крові? Ось відповідь: якщо у вас виникло бажання здати кров, ви повинні звернутися в спеціалізовані пункти або центри здачі крові, які існують у вашому місті.

Чим корисно донорство крові?

  • Якщо нема протипоказань, то загалом здача крові, це корисна процедура, тому що невелика крововтрата посилює роботу кісного мозку, трапляється вкидання нових клітин у кровоток, що приводе до оновлення крові, а також посилюється робота ендокринної та імунної систем.
  • Донорство закаляє серцево-судинну систему, так як під час здачі крові трапляється позбавлення від залишків крові, які створюють навантаження на серце.
  • Якщо вірити медичній статистиці, люди, які регулярно здають кров, на 7 років більше живуть, відчувають себе бадьоріше, молодше та енергійніше, що дуже важливо у наш складний час!

Хто може стати донором крові?

Донором крові може стати будь-яка дієздатна людина віком від 18 до 60 років та з вагою від 50 кг.(не менше), у якої нема протипоказань після проходження спеціального медогляду, передбаченого законодавством України.

Вимоги до донорів крові:

Кожен донор повинен знати, що його кров має бути абсолютно безпечною для потенційного отримувача крові, донор зобов’язан розуміти, на скільки велика його соціальна та моральна відповідальність та на скільки цінний його внесок!

Проміжки між заборами крові мають складати для чоловіків не менш 60 днів, а для жінок бажано 90 днів (жінкам протипоказано здавати кров більш 4 разів на рік).

Є протипоказання до донорства крові та її компонентів, у випадку, якщо у донора є хвороби, які не входять до переліку абсолютних протипоказань, тоді питання про допущення до донорства вирішує лікар-трансфузіолог.

Протипоказання до донорства крові:

При наявності або перенесенні захворювань з переліку нижче, людина ніколи не зможе бути донором крові, незалежно від того, як давно було те чи інше захворювання і які були результати лікування.

Донорство в Украине

  Також існують тимчасові протипоказання до донорства крові.

Что нужно знать о донорстве в Украине

Підготовка до донорства крові

Підготовка до здачі донорської крові створюється таким чином:

За 3-5 днів до здачі крові треба не вживати алкоголь та не палити за 2-3 години, а також не палити 2-3 години після процедури. Пам’ятайте, що отруйні речовини, які попадають до вашої крові разом з нікотином дуже небезпечні для пацієнтів, особливо для немовлят та небезпечні для вас, одразу, після здачі крові.

Рекомендується хоча б дві доби до кроводачі не їсти гострі та жирні страви, а також молочні продукти. Для вас будуть корисними перед цією процедурою овочі, фрукти та борошняні вироби грубого помелу. Найкращий час для того, щоб здати кров – декілька годин після їжі.

А також вам потрібно відповідати усім переліченим вище нормам, не мати протипоказань, щоб здати кров на донорство.

Як поводитися під час здачі крові?

протипоказання до донорства крові

Перш, ніж вас пропустять до кабінету на саму процедуру, вам необхідно буде пройти до реєстратури. Там ви повинні надати ваш паспорт, на забувайте узяти його з собою! Після цього в реєстратурі вам дадуть анкету-опитувальник про ваш стан здоров’я, не поспішайте, ретельно обміркуйте відповідь на кожне запитання, тому що ця анкета буде діє, як важливий документ при аналізі та оцінці вашого здоров’я. Після цього ви повинні пройти невеликий медогляд і якщо все добре, то вас вже відправлять безпосередньо до кабінету для здачі крові.

Щоб здати кров на донорство, вам буде потрібно всього 5-10 хвилин (стільки триває сама процедура). Ви маєте перебувати в положенні напівлежачі. Руку донора дезінфікують та роблять прокол в місці ліктьової вени. В посудину для забору крові у вас зберуть 450 мл. крові та 40 мл. для аналізів, ось скільки крові може здати донор одноразово.

Уся інформація про донорів конфіденційна!

Що робити після здачі крові?

Після закінчення процедури медична сестра зробить вам пов’язку на місці прокола вени, яку вам необхідно буде носити упродовж 4 годин. Одразу не підіймайтеся, хоча б 10 хвилин треба полежати, набратися сил, бажано відразу випити сік, чай або каву з печивом, можна з’їсти батончик гематогену. Також, упродовж 4 годин після процедури, неможна змочувати місце проколу. Протипоказані будь-які фізичні навантаження та спорт у цей день.

Донорство крові та її компонентів можна проводити з інтервалами між кроводачами в 2 місяця та між плазмодачами в 2 тижні. Жінки можуть бути донорами 4 рази на рік, чоловіки 5 раз на рік.

І на завершення, команда МІС “МС+” завжди рада допомогти нашим клієнтам, які в нас вже є, нашим потенційним клієнтам і просто небайдужим людям у виборі лікарні або лікаря для того, щоб ви зробили ваше донорство безпечним! Бережіть себе та бувайте здорові!