Як вітамін D може захистити від Коронавірусу?

|

Ось і настала осінь, сонечко усе ріже з’ являється і все менше гріє. Ми входимо в пору гострої нестачі Вітаміну D у нашому організмі.

Деякі вчені вважають, що достатня кількість вітаміну D у людському організмі може захистити імунітет і перешкодити зараженню на коронавірус. Чи так це, давайте розберімося.

захист від коронавірусу за допомогою вітаміну д

Людина може споживати вітамін D двома шляхами – отримувати його з продуктами харчування або завдяки дії ультрафіолету, тобто сонця. У природі існує дві форми вітаміну D, які грають найважливішу роль у життєдіяльності людей, а саме вітамін D2 (ергокальциферол) та вітамін D3 (холекальциферол). Обидва ці з’ єднання близькі один до одного за їх хімічними властивостями і на сьогоднішній день у медичній практиці обидва вони з’ єднані під єдиною назвою – вітамін D. Вітамін D – є стероїдним гормоном, майже усі органи та тканини мають до нього рецептори, найбільша його концентрація міститься в клітинах ЦНС, жировій тканині, клітинах імунної системи, м’ язах, підшлунковій залозі, тканинах репродуктивної системи.

Вітамін D регулює роботу понад 5000 генів, до речі, в організмі людини міститься біля 30000 генів. Дефіцит вітаміну D тягне за собою авітаміноз та розвиток не тільки рахіту та остеопорозу, але й багатьох інших серйозних захворювань та негативних станів, наприклад аутоімунні патології, хвороба Альцгеймера, зайву вагу, цукровий діабет та багато іншого.

Кожна людина спроможна підтримувати належний рівень вітаміну D у своєму організмі різними засобами. Якщо брати продукти харчування, то вітамін D міститься у: яєчних жовтках, жирній морській рибі, у тому числі в червоній, соєвому молоці, молочному сирі, твердих сирах, апельсиновому соку, печінці тріски, яловичій печінці, вершковому маслі. А також треба частіше бувати під сонячними проміннями, але пам’ ятати, що все добре в міру, що зайве прибування на сонці може дуже погано сказатися на вашому здоров’ ї! І крім всього, у період, коли сонечко нас не балує, можна придбати вітамін D в аптеці у виді крапель для дітлахів та таблеток для дорослих (АЛЕ ТІЛЬКИ ЗА ПРИЗНАЧЕННЯМ ВАШОГО СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ).

Команда МІС “МС+” завжди рада допомогти не тільки слушною порадою, але й у виборі сімейного лікаря чи іншого спеціаліста, наша система доступна й проста у використанні.

Вітамін D та коронавірус

вітамін д для захисту від коронавірусу

За думкою вчених, вітамін D здорово допомагає у підвищенні імунітету, а від його рівня напряму залежить, чи захворіє людина на коронавірус. Наукові дослідження дають підтвердження значної ролі вітаміну D у підвищенні та зміцненні імунітету, який є єдиним щитом у боротьбі з ГРВІ чи з коронавірусом у цілому.

Вчені встановили взаємозв’ язок між браком вітаміну D та інфекціями дихальних шляхів. На практиці, значна кількість цього вітаміну дуже активно допомагає у боротьбі імунної системи проти багатьох вірусів та бактерій, які вражають дихальні шляхи, а це означає, що він спроможний у якісь мірі протистояти коронавірусу. Але це не панацея, а скоріш допоміжний засіб, який в помірних дозах завжди піде на користь.

Про дози:

Дозування вітаміну D обчислюється у міжнародних одиницях або в мікрограмах, тоді дозування треба буде поділити на 0, 025, щоб отримати правильне дозування у МО (наприклад 15 мкг = 15:0,025=600 МО).

Для розрахунку добової норми вітаміну D, треба здати аналіз крові та звернутися до свого терапевту чи сімейного лікаря за консультацією, це ви можете зробити легко та швидко завдяки Медичній Інформаційній Системі “МС+”. У профілактичних цілях, коли настає похмура пора року, вважається, що за добу доросла людина може споживати від 800 до 2000 МО і ця доза може збільшуватися, якщо організму гостро бракує вітаміну D. Треба пам’ ятати, що з аптечними засобами важливо буди обережними та не переборщити, тому що передозування аптечного вітаміну D погрожує небезпечними станами, як у дорослих, так і у дітей.

З усього перерахованого вище, можна зробити висновок, що вітамін D та коронавірус напряму не зв’ язані, але якщо є хоча б один шанс, що його споживання по розрахованому вашим лікарем дозуванню, допоможе вам захиститися від коронавірусу, то, без сумнівів, потрібно цей шанс використати.

Бережіть себе, своїх близьких та бувайте здорові!