Туберкульоз: стисла інформація щодо профілактики та розповсюдженню

|

Не дивлячись на те, що медицина не стоїть на місці та стрімко розвивається, проблема туберкульозу, на великий жаль, не стає менш актуальною. А в деяких країнах, як і в Україні, ситуація з цією хворобою просто катастрофічна.

В Україні статистика дуже невтішна, наша країна вже на протязі декількох років входить в десятку світових лідерів по захворюваності.

Що варто знати про туберкульоз

Як поширюєтьтся туберкульоз

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, що викликається паличками Коха. Дане захворювання розвивається як відповідна реакція на розмноження цих мікробів в організмі людини.

Туберкульоз неможна назвати звичайною соціально обумовленою хворобою. Це перш за все інфекційне захворювання, воно передається від людини к людині повітряно-крапельним шляхом під час кашлю чи при розмові. Але зовнішньо ніяк неможна виявити потенційно небезпечного хворого, в цьому і полягає головна «підступність» цієї хвороби, усі явні симптоми туберкульозу видно вже тоді, коли у легенях людини починаються незворотні процеси, але до цього часу хворий може упродовж довгих років бути джерелом зараження оточуючих.

Збудники туберкульозу

Як уникнути туберкульозу

Туберкульоз можна вилікувати та можна попередити шляхом вакцинації і нам треба про це пам’ятати. Ця хвороба особливо небезпечна для дітей та підлітків, тому що цієї категорії людей її дуже складно вчасно встановити.

З 1919 року у світі існує захист від туберкульозу, це вакцина БЦЖ, вже багато років вона входить в обов’язковий календар щеплень для дітей, починаючи з 2-5 дня життя, якщо дитина повністю здорова, якщо дитина має протипоказання, то щеплення можна відкласти, але головне не згаяти час та зробити тоді, коли буде можна. Дітям після 1.5 місяців життя щеплення БЦЖ можна робити тільки після реакції Манту, а дорослі люди повинні робити флюорографію не ріже, ніж 1 раз на рік.

Тепер декілька слів про прояви та симптоми, які треба знати при захворюванні на туберкульоз.

Основними симптомами туберкульозу є:

  • виділення мокротиння у виді кашлю упродовж 2-3 тижнів та довше;
  • біль у грудній клітині;
  • необґрунтована втрата ваги;
  • кров’яні виділення у мокротинні;
  • рясне потовиділення ночами;
  • відчуття загального нездужання та слабкість;
  • скачки температури тіла;
  • збільшення периферичних лімфатичних вузлів.

МОЗ наполегливо рекомендує при виявленні хоча б частини з цих ознак, негайно звертатися до лікаря.

А команда МІС «МС+» завжди допоможе вам у виборі фтизіатра чи будь-якого іншого спеціаліста. Наша МІС сучасна та динамічна, користуючись послугами «МС+», пошуки лікаря ніколи не займуть у вас багато часу, члени команди у будь-який час дадуть відповідь на будь-яке питання та допоможуть з легкістю знайти саме ту лікарню і саме того спеціаліста, якого Ви потребуєте.Профілактика туберкульозу

Щоб уникнути туберкульоз необхідно в першу чергу упевнитися в тому, що у дитинстві Вам було зроблено за графіком щеплення БЦЖ та не забувати робити щеплення своїм дітям, вчасно проходити флюорографічне обстеження та робити рентген легень, якщо є така необхідність, а також дотримуватися санітарних норм: мити руки після вулиці гарячою водою з милом, провітрювати приміщення на роботі та вдома, слідкувати за своїм режимом та харчуванням, підтримувати імунітет, давати організму в міру фізичних навантажень, дихати свіжим повітрям, не перевантажуватися та не впускати в своє життя стрес і депресію.

Лікування туберкульозу

На питання: “Чи лікується туберкульоз?”, – є остаточна відповідь: так, він лікується! Але вся справа в тому, на якій стадії розвитку лікарі виявили у людини цю хворобу. Лікування туберкульозу справа не швидка та дуже дорога, але якщо пацієнт буде дотримуватися усіх рекомендацій, то хвороба може вилікуватися повністю, за умови, що вона не викликана ВІЛом. Саме головне в лікуванні туберкульозу, це виявлення його на ранніх стадіях та 100%-е дотримання хворим усіх призначень фтизіатру(ів). Передчасне припинення прийому препаратів може коштувати хворому  втрати легені чи навіть втрати життя, тому що передчасне припинення прийому ліків визиває у мікроорганізмів туберкульозу стійкість до цих самих препаратів і це дуже ускладнює лікування, воно може навіть стати безуспішним.

Від імені медиків, наша МІС «МС+» прохає усіх і кожного проявляти свідоме ставлення не тільки до себе, але і до оточуючих. Будьте пильні та бувайте здорові!