Skip to main content

Що таке цукровий діабет та як він виникає?

|

У цій статті, ми пропонуємо вашій увазі серйозну та важливу тему – тему такого захворювання, як цукровий діабет. А ви знали, що ця хвороба вражає не тільки людей, але і деяких тварин? Сьогодні ми поговоримо про людей та сподіваємося, що стаття буде корисною та інформативною.

Що таке цукровий діабет

Цукровий діабет – це хронічне захворювання ендокринної системи, яке викликано порушення синтезу інсуліну та підвищення цукру у крові. Хвороба може привести до розвитку ряду серйозних вад.

Існує 2 основних типи цукрового діабету: І та ІІ типи, а також гестаційний діабет у вагітних та симптоматичний діабет. Роздивимося 2 основних типи, від яких на всій земній кулі з кожним днем страждає все більш людей.

Цукровий діабет І типу – найчастіше зустрічається у пацієнтів віком до 30 років, частіше він розвивається внаслідок того, що підшлункова залоза починає гірше працювати на тлі перенесеної вірусної інфекції чи дії токсинів. При цьому типі діабету, організм не здатний виробляти інсулін, таким чином, при діагнозі діабет І типу, хворий на усе життя стає інсулінозалежним.

Цукровий діабет ІІ типу – виникає внаслідок несприйнятливості до інсуліну, них хворіють частіше. До нього більш схильні люди похилого віку, тому що з роками відбувається зниження толерантності до цукру. Існує ряд факторів, які підвищують ризик розвитку діабету ІІ типу. Отже, цукровий діабет виникає внаслідок таких причин:

  • Спадковість;
  • Зайва вага;
  • Неправильне харчування;
  • Захворювання серця та судин;
  • Хронічний стрес;
  • Вживання деяких ліків;
  • Хронічна недостатність наднирників.

Ознаки та симптоми діабету:

Діабет хвороба підступна та не рідко бувають випадки безсимптомного протікання, виявити яке можливо тільки здавши аналізи крові на рівень цукру у крові.

Основними симптомами цукрового діабету є:

  • Постійне відчуття спраги, яке не йде при вживанні рідини в середніх чи великих об’ємах;
  • Часте сечовипускання;
  • Надмірний апетит;
  • Швидка втрата ваги;
  • Сухість шкіри, свербіж/печіння на шкірі та в області статевих органів, гнійничкові інфекції;
  • Помітно падаючий зір;
  • Судоми в литкових м’язах та верхніх кінцівках;
  • Безсоння, апатія, зниження рівню працездатності.

На скільки виражена симптоматика, залежить від того, як довго людина хворіє, від тяжкості захворювання та особистого імунітету хворого. У когось може спостерігатися яскрава клінічна картина одразу ж, а в когось клініка може буди ледве помітною або ще гірше – відсутньою. Визначити наявність діабету можна за допомогою різноманітної діагностики.

Отже, методи діагностики цукрового діабету:

Основним методом діагностики цукрового діабету є лабораторні аналізи сечі та крові на рівень глюкози. В деяких випадках, лікар може назначити УЗД нирок, ЕЕГ мозку і т.п. Люди, що знаходяться у групі ризику повинні старанно стежити за рівнем глюкози у крові та за кров’яним тиском.

Лікування цукрового діабету

Цукор- заборонено при діабеті

По перше, процедура лікування діабету спрямована на зниження рівня глюкози у крові, а також на нормалізацію процесів обмінних речовин в організмі людини та попередження будь-яких ускладнень.

Чи можна вилікувати діабет повністю? Якщо вам встановили діагноз діабет І типу, то ні, його можна підтримувати та не давати йому перейти у серйозну форму з ускладненнями, для діабетиків І типу впродовж життя необхідна щоденна доза інсуліну (тому що інсулін в організмі сам не виробляється при цьому типі діабету), а також багато супутніх обмежень в харчуванні та способі життя.

При ІІ типі цукрового діабету, основою лікування є: правильно підібрана дієта, прогулянки та фізичні навантаження. Вірно складена дієта разом з фізичною активністю дають можливість привести в норму вашу вагу. Не рідкі випадки, коли цих факторів може бути достатньо, щоб привести показники глюкози у норму та припинити вживання препаратів. Щоб підвищити чуттєвість до інсуліну, лікарі можуть призначати препарати, які знижають інсулінорезистентність. Отже можна зробити висновок, що успіх в лікуванні та одужанні при діабеті ІІ типу напряму залежить від способу життя хворого.

Яка б форма цукрового діабету не була б у хворого, треба уникати продуктів харчування, в яких є високий зміст простих вуглеводів, тваринні жири та солі. В раціон діабетика повинні входити продукти с достатньою кількістю омега-кислот, клітковини, вітамінів та мікроелементів, та авжеж ніякого цукру!

Нагадуємо, що компанія “МС+” завжди рада допомогти Вам у виборі правильної лікарні та гарних спеціалістів, наша система доступна та проста у використанні, а наші спеціалісти завжди нададуть Вам допомогу та підкажуть, при виникненні труднощів!