Коронавірус та домашні тварини

|

З того часу, як світ дізнався про проблему з коронавірусом, крізь усі ЗМІ пролетіла велика кількість різної інформації про те, чи є тварини носіями covid-19?Було багато легенд та страшилок щодо цієї теми і скоріш за все люди і зараз хочуть знати відповіді на хвилюючі їх питання про те, чи може буди коронавірус у тварин. У сьогодняшній статті ми спробуємо розібратися та дати відповіді любителям домашніх тварин.

чи можуть тварини переносити covid-19

Всесвітня Організація Охорони Здоров’я (ВООЗ) інформує про те, що немає даних щодо можливості домашніх тварин заражати людей на Covid-19!
Також ВООЗ інформує про те, що більша половина представників котів є носіями зовсім іншої коронавірусної інфекції тварин, так званої Feline Coronavirus, FCoV, яка небезпечна тільки для інших тварин, людина цим видом коронавірусу захворіти не зможе.

Шляхи передачі FCoV:

  • Аліментарний – через їжу та екскременти.
  • Вертикальний – через передачу вагітних тварин до потомства.
  • Статевий – на момент в’язки здорової тварини з можливим носієм інфекції.

Протягом довгого часу, хвороба може себе ніяк не проявляти. Якщо мали місце провокуючи фактори, скоріш за все, хвороба бути супроводжуватися яскравою клінічною картиною. Частіше за все, якщо у тварини є хронічні патології чи знижено імунітет, такій тварині заразитися від носія буде простіше, ніж здоровій без патологій. Найуважніше треба слідкувати за кошенятами та цуценятами віком до 6 міс. та старими тваринами, усі вони більше ніж інші у групі ризику.

Найчастіші симптоми, які виникають у собак та кішок:

  • Пронос та блювання, можливо с домішками крові (ознаки гастроентериту).
  • Млявість, апатія.
  • Підвищена температура до 39С.
  • Втрата апетиту та ваги.

COVID-19 та домашні тварини

Важливо знати, що перитоніт майже у 100% випадках приводить до смерті домашньої тварини!!!

Діагностується коронавірус у тварин фактично так саме, як і у людей – шляхом досліджень та аналізів. Лікування може призначати тільки ветеринар.

Санітарні норми для домашніх тварин:

домашні тварини та ковід-19

Щоб зберегти себе від зайвого стресу і вашу улюблену тварину від захворювання, найкращий засіб просто дотримуватися усіх можливих правил гігієни, відносно до ваших улюбленців, а саме:

-намагайтеся вигулювати ваших собак у місцях, де менш за все людей та інших собак;

-ретельно мийте лапи з милом у проточній воді після кожного гуляння;

-прибираючи за кішками туалет вдома чи за собаками вдома/на вулиці, негайно та дуже ретельно вимийте руки з милом чи обробіть санітайзером, а після вимийте!

-проводьте своїм тваринам планову вакцинацію від інших захворювань, це суттєво підніме їх імунітет.

-надавайте своїм тваринам правильне та корисне харчування.

-при будь-яких проявах ознак інфекції, негайно звертайтеся у вашу ветеринарну клініку, щоб не допустити тяжкої форми захворювання.

З усього вищевказаного можна зробити висновки, що:

1.Коронавірус від тварин (домашніх кішок та собак) не передається людям, що вже доказано!

2.Собаки та кішки можуть заражати тільки одне одного своїм специфічним коронавірусом.

3.Якщо не панікувати та дотримуватися усіх санітарних заходів, то можна зберегти життя та здоров’я родині та домашнім улюбленцям.

4.У разі виникнення будь-яких підозр, треба вчасно звертатися до ветеринара.

Команда МІС “MC Plus” нагадує вам, що ми несемо відповідальність за тих кого приручили! Якщо дотримуватися усіх норм гігієни та обережності, можна врятувати багато життів!