Программа “Доступні ліки”

З 1 квітня 2019 року до НСЗУ перейде адміністрування урядової програми реімбурсації лікарських засобів «Доступні ліки». З переходом програми в адміністрування НСЗУ відшкодування вартості лікарських засобів буде відбуватися за принципом «гроші йдуть за пацієнтом в аптеку». Це стане можливо завдяки реалізації електронного рецепту, який забезпечить мобільність пацієнтів та нівелює географічні обмеження. Пацієнт зможе отримати ліки в будь-якій аптеці, яка має договір з НСЗУ і бере участь у програмі, незалежно від міста, де було виписано рецепт.

Аби укласти договір з НСЗУ на участь в урядовій програмі реімбурсації «Доступні ліки» аптечний заклад повинен відповідати наступним вимогам:

  • наявність ліцензії на право провадження діяльності з роздрібної торгівлі ЛЗ;
  • наявність комп’ютерів, під’єднаних до мережі інтернет;
  • наявність медичної інформаційної системи, яка дозволяє обмінюватися інформацією з eHealth;
  • наявність електронних цифрових підписів у всіх працівників, які працюють у системі.

Етапи:

  1. Орієнтовно з 1 лютого 2019 року розпочинається реєстрація аптек в електронній системі охорони здоров’я,
  2. З 15 лютого керівники аптек зможуть подати заяви про укладення договору з НСЗУ.
  3. Близько 18 березня 2019 року очікується, що буде виписано перший електронний рецепт по урядовій програмі реімбурсації «Доступні ліки».
  4. З 1 квітня 2019 року за таким рецептом можна буде отримати ліки в будь-якій аптеці, яка уклала договір з НСЗУ. Для роботи за програмою реімбурсації «Доступні ліки» аптеки потребуватимуть додаткового програмного забезпечення.

Для аптечних закладів, що планується взяти участь в урядовій програмі реімбурсації «Доступні ліки» та потребують інформаційної підтримки, необхідно заповнити форму на сайті НСЗУ.