Чим сезонна алергія відрізняється від коронавірусу?

|

Отже, за вікном серпень місяць, а це означає, що настає непростий час для людей, які страждають на алергію, адже починає квітнути амброзія, яка дуже токсична для багатьох людей!

І важливо розуміти, що не можна панікувати, якщо у вас почалося різке чхання, нежить і вам важко дихати, це можуть бути банальні прояви алергічної реакції на міську пил або цвітіння амброзії, яка в місті і за його межами зростає практично всюди. Але зараз, в період не завершеної пандемії, гостро постає проблема як зрозуміти, що у людини алергія і відрізнити її від коронавірусу. Давайте розбиратися, в чому ж принципова відмінність, як же відрізнити ознаки алергії від covid-19?

Основні симптоми алергії

Різниця між алергією та коронавірусом

Алергія або поліноз – захворювання, викликане неадекватною, небажаною і несподіваною реакцією імуної системи на потрапляння в організм людини чужорідних речовин (алергенів), які зазвичай не завдають сильної шкоди людині, якщо вчасно вживати заходів щодо їх усунення. Алергічна реакція завжди індивідуальна і залежить від того, куди саме і в якій кількості потрапив алерген.

Симптоми сезонної алергії можуть розвиватися на будь-якій ділянці тіла, миттєво або ж протягом декількох днів. Кожен організм реагує на присутність алергенів в ньому по-своєму: один не помітить, а в іншого проявиться клініка у вигляді закладеності носа, кашлю, свербіння, затрудненого дихання та ін. Такі симптоми легко переплутати з проявом ГРВІ, в тому числі з COVID-19. Алергія може залежати від погодних умов, якщо сонячно і вітряно – її симптоми більш виражені, якщо пройшов дощ – настає полегшення.

Головною відмінністю алергії від covid-19 є те, що при алергії не буває температури, ломоти в суглобах, діареї і головне, задишки, яка є одним з основних ознак covid-19. Як правило алергічні прояви стають менш відчутними при вживанні протиалергічний препаратів і спреїв для носа.

Чим симптоми COVID-19 відрізняються від симптомів алергії

Коронавірус та алергія у чому різниця

Основні симптоми Covid-19:

  • Підвищення температури тіла (частіше до 38-39С)
  • Сухий або з невеликою кількістю мокротиння кашель.
  • Відчуття здавленості в грудній клітці.
  • Задишка.
  • Головний і м’язова болі.
  • На початкових стадіях можуть проявлятися: пронос, нудота, блювання, зниження апетиту.
  • Можуть зникнути на деякий час нюх та смак.
  • При наявності комбінації будь-яких перерахованих вище симптомів, необхідно звернутися до лікаря та зробити тест. Так само, не виходячи з дому, можете це зробити, скориставшись нашою Медичної Інформаційної Системою (МІС) MC PLUS.

Тому якщо спостерігається підйом температури на ряду з перерахованими симптомами, краще звернутися до лікаря з приводу ГРВІ. Якщо немає лихоманки – спробуйте промивати носові ходи, приймайте душ, переодягайтеся після відвідування вулиці і приймайте антигістамінні засоби, які вам прописав ваш лікар (ви зможете знайти їх у кожній аптеці). Після всіх заходів щодо усунення алергену – оцінить ефект від ваших дій.

Різниця між коронавірусом та алергією

Більшість алергіків, як правило знають про свій недуг, знають, коли алергія може проявлятися, але трапляється так, що людина ніколи не стикалася з алергією і цей недуг виник в його організмі вперше. В цьому випадку, не зволікайте і не займайтеся самолікуванням, щоб не нашкодити своєму здоров’ю, тому що у різних людей реакція на алергени може бути різною і не завжди приємною. Зверніться за допомогою до фахівця-алерголога. І незамінним помічником у виборі лікаря так само стане МІС MC PLUS. Бережіть себе і своїх близьких і будьте здорові!