Що таке демодекоз?

|

Тема цієї статті присвячена нашої з Вами шкірі та проблемам, та проблемам, з якими може зіткнутися людина, навіть не підозрюючи про те, що насправді з ним трапляється. Чи знаємо ми що таке Демодекоз? Давайте розберемося.

Демодекоз – це хронічне шкірне захворювання, що викликане підшкірним кліщем демодекс, дуже важливий той факт, що хвороба передається від людини до людини та від тварини до людини в тому ж числі. Не зважаючи на те, що демодекоз є одним з найрідкіших хвороб шкіри, неприємностей від нього буде чимало, тому наша команда вирішила познайомити кожного свого читача з цим неприємним захворюванням.

Кліщ на обличчі живе у сальних залозах в більшості людей, але дає про себе знати тільки тоді, коли імунна система людини дає сильного збію.

Що таке взагалі підшкірний кліщ? Якщо людина здорова, то наявність в неї підшкірного кліща ніяк не впливає на її повсякденне життя, це нормально, що він живе у сальних залозах обличчя людини. У невеликій кількості, він не наносить шкоду, більш того, він сприяє нормалізації оптимального РН людини. Проблеми починаються тоді, коли під впливом деяких факторів підшкірний кліщ починає розмножуватися, що в ітозі приводить до такої хвороби, як демодекоз.

Як виглядає підшкірний кліщ можна роздивитись під мікроскопом у лікаря-дерматолога, але як зрозуміти, що у Вас, можливо, починається демодекоз, розповімо Вам ми.

Демодекоз або Підшкірний Кліщ: Симптоми, Діагностика, Методи лікування

Симптоми захворювання

До симптомів демодекоза можна віднести:

 • Відбувається ураження шкіри обличчя (ніс, лоб, повіки), почервоніння та сильний свербіж
 • Відбувається збільшення та розбухання носа;
 • Лущення та свербіж шкірних покривів
 • Зявляються бульбашкові висипання на обличчі, які при чесанні перетворюються в рани.
 • Через неправильну роботу сальних залоз, зявляється постійний жирний блиск на шкірі, якого не можна позбавитися навіть спеціальними препаратами.

Також до симптомів початкового демодекозу можна віднести себорійні процеси, якщо це кліщ на віях, то ураження починається на кожному покрові вій та повік, що призводить до блефароконюктивіту. Якщо кліщ зявився в шкірі голови – як наслідок починається себорейний дерматит, яких супроводжується сильним свербінням. Кліщ на обличчі розвивається поетапно, про це ми будемо говорити далі в нашій статті. Симптоми шкірного кліща не завжди бувають яскраво вираженими, тому хвороба на початковій стадії буває не помітною.

Стадії розвитку

Отже, існують декілька основних етапів розвитку демодекозу.

Проднормальна стадія(період) – це початок хвороби, на цій стадії не завжди можна відразу виявити, що це саме кліщ демодекс, але саме на цій стадії можна швидко та ефективно позбутися від цієї хвороби назавжди. З усіма іншими стадіями це буди зробити набагато складніше. Початкова стадія характеризується таким собі почервонінням шкірних покровів обличчя, які мають чіткий контур. На цій стадії можна відстежити, що саме є збудником почервоніння, зазвичай цими збудниками стають алкоголь чи гостра/солона їжа.

Еритематозна стадія(період) – на цій стадії почервоніння шкіри стають частішими та вже без провокуючих факторів, прослідкувати причину стає все складніше, але боротися з хворобою ще можливо медикаментозним способом.

Папуло-пустульозна стадія – характеризується появою бульбашок, які потім перетворюються в гнійники.

Гіпертрофічна стадія – остання стадія хвороби, їй характерні великі гнійники на обличчі, потовщення шкіри, шишковидні нарости, а також кліщ демодекс на віях провокує демодекоз очей.

Намагайтеся щосили не запускати це захворювання до останньої стадії його розвитку, тому що вилікувати його на цій стадії вкрай складно, незважаючи на наявність найсучасніших процедур та ліків.

Стадії розвитку демодекозу

Діагностика захворювання

В першу чергу маємо сказати, що усунути демодекс кліща Вам допоможуть одразу три лікаря. Демодекоз голови допоможе вилікувати лікар-трихолог, з кліщем під шкірою обличчя впорається лікар-дерматолог чи косметолог-дерматолог, а вилікувати демодекоз очей Вам допоможе лікар-офтальмолог. В будь-якому разі, до якого б з цих фахівців Ви не звернулися, Вам мають призначити зішкріб зі шкіри голови, обличчя чи вій. Якщо зішкріб покаже, що в Вас більш пяти особин кліща на квадратний сантіметр шкіри, то Вам буде встановлено діагноз – Демодекоз та почнуть лікування.

Напередодні зішкрібу декілька днів не дозволено використовувати креми, декоративну косметику, лосьйони та, авжеж, ліки від паразитів.

Причини появи подшкірного кліщу.

Лікарі стверджують, що для появи демодекозу на обличчі причин може бути багато та не завжди ті ж самі причини однакові в різних людей. Щоб не допустити розповсюдження підшкірного кліщу на голові та на обличчі, треба дотримуватися основних правил гігієни та правильно доглядати шкіру голови та обличчя.

До основних причин, які можуть визвати появу та розмноження кліщу демодексу відносять:

 • Знижений загальний імунітет людини;
 • Порушена робота системи ШКТ;
 • Надмірне вживання алкоголю;
 • Часті відвідування сауни, бані та солярію;
 • Надмірне вживання кави;
 • Низькоякісна косметика.

Але існують і супутні хвороби, різного виду інфекції та стани, які також можуть бути провокаторами для появи та розмноження підшкірного кліщу. При виборі препаратів, треба знати, чого боїться кліщ демодекс більш за все:

 • світла;
 • засобів від корости;
 • мазі на основі бензилбензоата та перметриновую мазь.

Але сучасна медицина не стоїть на місці, про найновіші способи позбавлення від цього неприємного захворювання, Вам розповість Ваш лікар.

Причини появи подшкірного кліщу.

Способи лікування демодекозу

Після правильного встановлення діагнозу в потрібного фахівця, починається лікування. Лікування підшкірного кліщу може бути місцевим (вплив лише на вогнища ураження), а може бути комплексним (лікування всередині і зовні). При лікування цього захворювання використовуються препарати проти паразитів, антигістамінні препарати, дуже важливе використання в місцевому лікуванні специфічних препаратів та спиртових бовтанок із сіркою.

Дуже специфічним є лікування демодекозу повік, воно може затягнутися до 1 року. Для того, щоб ремісія була стійкою, лікування повинно бути комплексним та строго дотримані всі приписи Вашого лікаря. До методів лікування демодекозу повік відносять:

 • Дотримання гігієни повік та очей в цілому;
 • Медикаментозне знищення кліщів;
 • Сльозозамісна терапія;
 • Протизапальна терапія;
 • Використання антибактеріальних засобів.

Дуже важливо при цьому налаштувати роботу ШКТ, відкоригувати харчування та підвищити загальний імунітет.

В сучасній косметології та дерматології використовується метод лікування демодекозу лазером, що менш травмоопасно для шкіри.

Не варто займатися лікуванням демодекозу народними засобами, це може дуже посилити Ваш стан. Памятайте, що тільки досвідчений лікар підкаже Вам, як лікувати демодекоз правильно, а команда МІС МС+ зробе все можливе, щоб полегшити Ваші пошуки такого фахівця. Кожен день ми працюємо над тим, щоб наша МІС була кращою не тільки в місті, але й в усій країні.

Дієта при демодекозі

При демодекозі лікування має бути комплексним, а це означає, що треба приділяти велику увагу не тільки препаратам, але й тому, чим харчується хворий. В період лікування треба максимально себе обмежити від цукру, копченої їжі, алкоголю і навіть слабоалкогольних напоїв, кави, жирної та гострої їжі. До вживання рекомендуються такі продукти: кисломолочні продукти, не скріплюючі кишківник каші, овочі, висівки, замість хліба можна використовувати дієтичні хлібці, вироби з борошна грубого помелу.

Висновок

Наприкінці даної статті, хочемо напамятати нашим читачам, що МІС МС+ завжди рада новій співпраці. Ми працюємо для того, щоб кожному медичному закладу та пацієнтам було зручно та комфортно в найкоротші терміни адаптуватися до нових правил ведення електронної медичної документації, ми адаптовані, як під державні лікарні, так і під приватні, ми допомагаємо та навчаємо наших клієнтів 24/7 та надаємо дуже вигідні умови для співпраці.