Програма “Доступні ліки” заощаджує бюджет соціально незахищених категорій населення

|

10% свого доходу у середньому щомісяця заощаджують люди віком 65+, які отримують мінімальну пенсію. 60% від мінімального прожиткового мінімуму на дитину – батьки малечі до 5 років. 31% від мінімального прожиткового мінімуму на дитину – родина, де є діти від 6 до 17 років. Мова про користувачів програми “Доступні ліки”, які отримують життєво необхідні лікарські засоби безоплатно або з невеликою доплатою.

“Ми будуємо в Україні систему охорони здоров’я, в центрі якої – пацієнт та його потреби. Мета трансформації системи охорони здоров’я в тому, щоб кожна людина отримувала медичну допомогу вчасно і при цьому не потрапляла у фінансову скруту. Показовим прикладом того, як програма медичних гарантій впливає на фінансовий захист населення є програма реімбурсації “Доступні ліки”. Завдяки їй найбільш соціально незахищені верстви населення мають можливість проходити безперервне лікування при серцево-судинних захворюваннях, бронхіальній астмі та цукровому діабету ІІ типу з мінімальним навантаженням на гаманець”, – говорить Олег Петренко, голова Національної служби здоров’я України.

Державною програмою “Доступні ліки” скористались вже понад 1,6 млн пацієнтів. З них – 950 216 пацієнтів віком 65+. Тож найбільший відсоток користувачів програми саме серед тих, хто потребує фінансового захисту. 1 700 пацієнтів-користувачів програми “Доступні ліки” – це діти до 5 років, 5 584 – діти від 6 до 17 років. Стосовно людей віком 40-64 років, то програмою скористались 617 876 пацієнтів; віком 18-39 років – 30 025 пацієнтів.

Олександр Єршов, 52 роки, має інвалідність, мешкає у Харкові:

“Через інвалідність я не можу працювати, не виходжу з квартири. Живу на одну маленьку пенсію. Багато років приймаю ліки від тиску та діабету. Останні рік-два маю можливість отримувати їх цілком безкоштовно. Це для мене з дружиною дуже велика допомога, адже майже всі наші гроші ідуть на аптеку, аби ми могли жити. Через те, що зараз приходить смс з рецептом від мого лікаря, моя дружина сама іде з нею в аптеку і отримує все, що потрібно. За цей рік не було жодної проблеми з отриманням “Доступних ліків”. Дякую, що створили нам таку можливість”.

Нагадаємо, оновлену державну програму “Доступні ліки”  Національна служба здоров’я України адмініструє з 1 квітня 2019 року. Рецепт в рамках програми став виключно електронним.

Ця програма суттєво розширила доступ пацієнтів до лікарських засобів. Електронний рецепт на “Доступні ліки” виписує виключно лікар первинки – сімейний лікар, терапевт та педіатр, з яким пацієнт уклав декларацію. Погасити е-рецепт можна у будь-якій аптеці мережі “Доступні ліки”. Станом на 21 листопада таких аптек понад 7 700 по всій країні.