МОЗ готує до запуску перший пакет гарантованих медпослуг для первинки та спеціалізованої допомоги

|

Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк повідомив, що перший в історії України гарантований пакет медичних послуг представлять громадськості вже восени 2019 року.

«Восени 2019 року ми представимо перший в історії України гарантований пакет медичних послуг. В нього увійдуть послуги первинної, спеціалізованної, амбулаторної, стаціонарної допомоги, а також екстрена, паліативна і реабілітаційна допомога», – цитує прес-служба МОЗ України заступника міністра охорони здоров’я.

Після офіційного запуску гарантованого пакету медичних послуг, пацієнти зможуть вільно обиракти медичний заклад та лікаря, в якого вони бажають лікуватись, враховуючи медичні послуг лікарів-спеціалістів, а Національна служба здоров’я України оплачуватиме вартість наданих населенню послуг.

Особливу увагу необхідно звернути саме на механізм оплати. Авансових виплат НСЗУ здійснювати не буде. Механізм оплати передбачає фінансування виключно за надані населенню медичні послуги. Таким чином, якщо до лікарні з лікарями-спеціалістами ніхто не звертається – вони не отримають кошти з держбюджету, адже нікому не надали медичних послуг в рамках гарантованого пакету медичних послуг.