Кабмін анонсував новий Держреєстр лікарських засобів – тепер тільки діючі речовини та форма випуску

|

Згідно з Постановою КМУ №387 від 8 травня 2019 року, контроль за внесененням до реєстру та проведенням держазакупівель значно підвищать. Інформація про лікарські засоби буде уніфікована за стандартом ISO.

«За цими принципами інформація про лікарські засоби буде інтегруватися в систему “Прозорро”. Вона буде максимально деталізована і не допускатиме різних трактувань. Наприклад, таблетовані форми лікарських засобів будуть зазначатись виключно у кількості таблеток (не блістерів чи упаковок, як це було раніше), а ціна розраховуватиметься за одну таблетку. Це дозволить уникнути ймовірних маніпуляцій у тендерних умовах», — повідомляють у прес-службі МОЗ України.

В той же час у МОЗ України переконують, що прийняті зміни лише покращать ситуацію на вітчизняному фармринку. Більше того, там переконані, що нововведення створюватимуть рівні умови, чесну конкуренцію і можливість виходу на міжнародні ринки, а в медзакладах зможуть проводити чесні, прості закупівлі без помилок.

«Майже рік над адаптацією стандартів працювали фахівці Технічного комітету «Інформаційні технології», за нормативні документи відповідала професійна команда Правового Альянсу, технічна реалізація — команди ІТ ДП “Прозорро” та ДП “Державний експертний центр МОЗ України”», — повідомили у відомстві.