Інфекціоніст, хто він та чому важливо вчасно звернутися за допомогою?

|

Роль фахівця з інфекційних захворювань полягає у вивченні медичних даних пацієнта, включаючи записи, рентгенівські знімки та лабораторні звіти.  Вони можуть здійснити медичний огляд, залежно від типу проблеми.

Робота інфекціоністом  поєднує в собі клінічні та лабораторні навички постановки діагнозу із забезпеченням ефективного лікування широкого спектра інфекцій як у гострих, так і у хронічних пацієнтів.

Існує чотири різні, але дуже взаємозалежні напрямки інфекцій: інфекційні захворювання, медична мікробіологія,  медична вірусологія та тропічна медицина.

Фахівці-інфекціоністи відзначили великий вплив на їхню роль таких факторів, як:

  • збільшення тяжкості інфекцій, особливо у слабкіших груп пацієнтів
  • підвищення стійкості до антибіотиків
  • нові інфекції, які можуть передаватися у лікарні
  • зростання кількості переданих із кров’ю вірусних інфекцій, таких як гепатити B і C та ВІЛ

Зростає популярність подорожей по всьому світу посилює потребу в експертних знаннях у галузі профілактики та лікування “міжнародних” хвороб, пов’язаних з іншими країнами.

Часто необхідні лабораторні дослідження, які можуть включати дослідження крові та посів із ран або біологічних рідин.  Вони можуть замовити дослідження сироватки крові на антитіла, які свідчать про наявність незвичайних чи незвичайних захворювань.  Ці дослідження можуть допомогти пояснити результати досліджень, які можливо вже проводив терапевт.

Коли вам потрібно звернутися до спеціаліста з інфекційних захворювань?

Не всім, хто хворіє на інфекційне захворювання, потрібен інфекціоніст.  Ваш терапевт або терапевт первинної ланки можуть подбати про більшість інфекцій, але іноді потрібні спеціальні знання для діагностики або лікування конкретних інфекційних захворювань.

Коли жар викликає підозру, що у вас може бути інфекція, вона  потенційно серйозна або коли виникають проблеми з лікуванням, може знадобитися консультація фахівця з інфекційних захворювань. Вони можуть надати спеціальне уявлення про тести, які будуть корисні для діагностики та розуміння інфекції та запобігання повторним зараженням. Також  часто можуть допомогти визначити, яке лікування вам потрібно і чи потрібно приймати антибіотики.  Вам може не знадобитися воно взагалі, але якщо краще порадитися з вашим особистим лікарем про те, які діагностичні тести та форми лікування найкраще підходять для ваших потреб.

Якщо ви госпіталізовані через інфекцію або заразилися під час госпіталізації, ці лікарі стежитимуть за вами та допомагатимуть спрямовувати ваше лікування до лікарні.  У деяких випадках вони можуть продовжувати приймати вас після того, як ви повернетесь додому зі стаціонару.

Як фахівці з інфекційних захворювань працюють з іншими лікарями?

Ми рекомендуємо вам продовжувати звертатися за допомогою та лікуванням до свого лікаря, який відповідає вашим загальним медичним потребам.  Після направлення до спеціаліста з інфекційних захворювань вас можуть попросити повернутися до інфекційного спеціаліста для одного або кількох наступних відвідувань, щоб переглянути результати аналізів, контролювати своє самопочуття та  переконатися, що ваша інфекція усунена. Вони можуть простежити за вами доти, доки не будуть  впевнені у повному видужанні.