Геморой Біч 21 століття!

|

Сьогодні бажаємо поговорити на досить делікатну тему, яка набирає популярності в досить крупних масштабах через наш з Вами сучасний спосіб життяБільшість людей проводить свій робочий день сидячі, а пандемія кількість таких людей по всьому світу помножила в рази, тому що ми з Вами пішли на віддалену роботу, сидимо вдома зі своїми гаджетами та працюємо, працюємоне підозрюючи, що небезпека дуже близька, а ім’я їй геморой.

Давайте спробуємо максимально розібратися, що таке геморой та як його лікувати, що тягне за собою це захворювання, та як його можна уникнути та перемогти.

Що таке геморой? Це свого роду варикозне розширення вени анального каналу у прямій кишці, яке формує утворення кавернозного типу, а саме гемороїдальні вузли. Існує два типу цього: зовнішній (ЗГ) та внутрішній (ВГ), це залежить від його розташування в анальному каналі. ЗГ виникає безпосередньо близько до анального проходу. ВГ виникає у тому місці, де трапляється перехід анального каналу у пряму кішку.

Є люди, яким поставлений такий діагноз, а вони не знають до якого лікаря йти з цим. Команда МІС МС+ завжди допоможе записатися на прийом до гарного спеціаліста проктолога, який зможе дати правильну оцінку Вашого стану. Наша Медична Інформаційна Система відповідає усім вимогам НСЗУ, у нас протестовані усі модулі, а також користування нашою МІС не відбере у Вас багато часу, тому що усе зроблено для Вашої зручності, не залежно від того який Ви користувач клініка чи пацієнт.

Причини виникнення геморою

Багато людей задаються питанням, від чого зявляється геморой? Є деякі причини виникнення геморою, свого роду провокуючи фактори. Давайте роздивимося ситуації, через які може зявитися ця хвороба.

 1. Фізичне навантаження у великих розмірах (під час великих навантажень трапляється підвищення внутрішньочеревного тиску, а це веде до випадання гемороїдальних вузлів);
 2. Напруга при запорі (збільшується тиск у прямій кішці і трапляється посилення притоку крові до гемороїдальних вузлів, а це сприяє їх збільшенню і як наслідок випадінню).
 3. Надмірне вживання алкоголю (алкоголь сприяє розширенню судин, а це може привести до гемороїдальної кровотечі);
 4. Вагітність та пологи;
 5. Офісний (сидячий) спосіб життя, який дуже негативно сприяє на правильну роботу прямої кішки.

Як зрозуміти, що починається цей недуг? Для цього треба знати симптоми. До симптомів відносять:

 • ущільнення хворобливого характеру у виді шишок, при зовнішньому геморої вони зявляються в районі заднього проходу;
 • під час дефекації випадіння гемороїдальних вузлів (якщо мова йде про внутрішній геморой), також на пізніх стадіях це може виникнути при кашлі чи чханні, при підйомі ваги;
 • зявляється кров під час дефекації;
 • характерний свербіж та/чи печіння в анальній області;
 • больові відчуття у задньому проході, часто це повязано з тромбозом вузлів;
 • неприємні відчуття в області ануса, як в середині, так і зовні, вони повністю залежать від розміру гемороїдальних вузлів;

Усі ці ознаки можна вважати ознаками геморою, тому якщо у вас є хоча б один з них, краще звернутися до проктолога за клінічними рекомендаціями.

Види та стадії геморою

Є деякі питання, які виникають навколо захворювання, яким буває геморой, як виникає геморой, як часто загострюються геморой та від чого загострюються, та це далеко не все. Постараємося розібрати уже по порядку Давайте розберемо які бувають види цьєї. Як ми вже говорили, до основних видів геморою відноситься зовнішній геморой (ЗГ) та внутрішній геморой (ВГ).

Зовнішній геморой це коли зовнішні гемороїдальні вузли піддаються тромбуванню і це супроводжується нестерпним болем, тому що розташовані ці вузли близько до заднього проходу та покриті великою кількістю больових рецепторів.

Внутрішній геморой це процес кровотечі чи випадіння гемороїдальних вузлів при дефекації, так він себе проявляє на початковій стадії.

Дуже часто у пацієнтів спостерігається збільшення зовнішніх та внутрішніх вузлів, такий прояв геморою називають комбінованим гемороєм.

Також зовнішній та внутрішній геморой часто являють собою гострий геморой а саме тромбоз гемороїдальних вузлів, яких проявляється, як зовнішньо, так і внутрішньо щільним та болючим синюшним вузлом, який заповнений тромбом.

Геморой у стадії загострення ділиться на три стадії важкості:

 • 1 ступінь висловлюється тромбозом зовнішніх гемороїдальних вузлів без процесу запалення;
 • 2 ступінь висловлюється тромбозом, який ускладнений запаленням гемороїдальних вузлів;
 • 3 ступінь висловлюється тромбозом гемороїдальних вузлів, який ускладнений запальним процесом у підшкірній клітковині у прианальній області.

Лікування у цей період полягає, як у комплексному консервативному лікуванні, так і у хірургічному втручанні.

Також є поняття, як хронічний геморой, він ділиться на стадії;

 • 1-ша чи початкова стадія (на початковій стадії трапляються періодичні кровотечі з прямої кішки, але випадіння гемороїдальних вузлів не трапляється)

Мал. 1.

Виды и стадии геморроя

 • 2-га стадія, на цій стадії при дефекації випадають гемороїдальні вузли, але можуть самостійно вправлятися. Можливо, що геморой буде кровити, але це не обовязково. Також на цій стадії при активних фізичних навантаженнях також можливе випадіння гемороїдальних вузлів.

На 2й стадії лікування поєднує в собі консервативне лікування та молоінвазивні проктологічні маніпуляції.

Мал. 2.

Виды и стадии геморроя

 • 3-я стадія, на ній, щоб вправити вузол, що випав до анального каналу, потрібна поміч лікаря. Геморой кровоточить рясніше, періодично спостерігається запалення гемороїдальних вузлів. На цій стадії лікування оперативне.

Мал. 3.

Виды и стадии геморроя

 • 4-та стадія є найтяжкою та запущеною, гемороїдальні вузли постійно у стані випадіння, випадіння може трапитися від найменшого напруження (кашель, вихід газів з кишечника, зміна положення тіла), стінки вузла увесь час травмуються та запалюються. На цій стадії наказано тільки оперативне лікування.

Мал. 4.

Виды и стадии геморроя

Передпологовий та післяпологовий геморой

У першу чергу треба сказати, що питанням геморою після пологів треба себе спантеличити ще під час вагітності та підготуватися до цього неприємного моменту. Якщо у вагітної чи у породіллі вже не перші пологи та вона вже зіштовхнулася з проблемою післяпологового геморою, то їй буде простіше усе передбачити. На справді, розвиток хвороби після пологів безпосередньо повязано з кількістю пологів, якщо одного разу у Вас таке сталося, то знайте, що усі майбутні вагітності та пологи (особливо природні пологи) ця проблема буде Вас переслідувати.

Від чого зявляється зовнішній геморой після пологів? Усі ми знаємо, що під час вагітності у жінки кардинально змінюється гормональний фон, в свою чергу це приводить до різних проблем з травленням та кишечником. Ті страви, які завжди були звичними, можуть почати виникнення запору чи розлади кишечнику. Запорами під час вагітності страждає більшість жінок, через додаткове навантаження під час дефекації згодом стінки судин прямої кішки стають слабкіші, трапляється застій крові у гемороїдальних вузлах та в підсумку в районі ануса починає утворятися зовнішній геморой ще перед пологами.

Добре, якщо у вагітної жінки є такий гінеколог, який пояснить, що хвороба перед пологами не зникне та його треба лікувати, тому що якщо його не лікувати, то під час пологів недуг буде ще сильнішим та у підсумку, тільки-но народивша жінка, яка буде і без того спантеличена багатьма проблемами почне відчувати додатковий дискомфорт та буде думати, як вилікувати геморой після пологів, а це непроста задача.

Нагадуємо вам, шановні читачі, що гарного лікаря в області гінекології, проктології чи у будь-якій іншій спеціалізації, вам допоможе швидко та без зайвих проблем знайти наша МІС МС+, ми завжди відповімо на будь-яке запитання, допоможемо та підкажемо будь-якому нашому клієнтові, а також потенційному клієнтові.

Які ж симптоми недуга після пологів? Як лікувати та чим лікувати цю хворобу після пологів?

Якщо говорити про симптоми гострого післяпологового геморою, найявнішими є:

 • різкий біль в області ануса;
 • тромбоз гемороїдальних вузлів;
 • ймовірна кровотеча із заднього проходу;
 • може піднятися температура тіла;
 • можлива лихоманка;
 • змінюється колір гемороїдальних вузлів;
 • трапляється вихід гемороїдальних вузлів зовні.

Також у цей період може розвинутися хронічний геморой, якщо раніше цієї проблемі не було наділено належної уваги. Його симптомами є:

 • відчуття печіння та свербіж;
 • поява гемороїдальних вузлів;
 • пульсуючий тупий біль в області ануса;
 • прояв крові у калі, на туалетному папері та навіть на білизні.

Боротися з гемороєм після пологів треба з особливою обережністю, тому що основна задача не нашкодити малюкові внутрішньоутробно та після його народження під час лактації.

Перед тим, як почати лікування, жінка повинна пройти повне діагностування, де сімейний лікар чи досвідчений лікар-гінеколог, чи проктолог зроблять повну оцінку здоровя вагітної чи тільки-но породілля. До діагностики входять: здача аналізів, огляд, можливе обстеження на спеціальному обладнанні, все це дасть повну картину стану здоровя пацієнтки на той чи інший момент. Далі краще передивитися своє харчування, страждаючим від цьєї хвороби вагітним та породіллям краще додати у свій раціон: мясо/рибу нежирних сортів, цільнозерновий хліб та/чи дієтичні хлібці, сухофрукти, овочі, фрукти та злаки. Хоча б на під час загострення захворювання виключити зі свого раціону гостру, жарену та дуже солену їжу, мучні вироби та макарони (окрім макаронних виробів з твердих сортів пшениці), солонощі, консерви, копченості, фастфуд та газовані напої, продукти, що кріплять (рис, манка), продукти з високим вмістом крохмалю та, авжеж, ніякого алкоголю!!!

Далі лікар призначить молодій майбутній чи справжній мамі медикаментозне лікування, зазвичай призначають мазі, свічки чи креми місцевої дії, що безпечно для мами та малюка, але обережність ніколи не зайва, завтра перевіряйте дані Вам призначення, тому що мова йде про життя та здоровя маленької людини. Ми наполегливо рекомендуємо Вам не займатися самолікуванням та не робити так, як сусідка казала, слухайте тільки Вашого лікаря та консультуйтеся з Вашим гінекологом.

Операція чи профілактика? Як впізнати недуг, якщо немає особливих ознак.

Операция или профилактика геморрояЯк ми говорили раніше, захворювання може пройти самостійно тільки на самих ранніх стадіях, але це не привід не звертати на проблему увагу та не йти до лікаря. Справа у тому, що люди не завжди можуть самостійно розпізнати геморой, існує багато інших захворювань, які викликають дискомфорт, біль та інші неприємні ознаки в районі анального отвору. Тому на питання як визначити геморой чи як розпізнати геморой серед інших хвороб, наша відповідь однозначна: при чималих ознаках, про які ми говорили на самому початку статті, негайно звертайтеся до Вашого сімейного лікаря, а ще краще прямо до лікаря-проктолога.

Людям, які в силу своєї професії чи фізіологічних особливостей схильні до геморою треба у першу чергу вміти і знати, як запобігти недугу, тому що ці люди більш схильні до швидкого розвитку цього захворювання, що часто приводе до операції на геморой. Як попередити це захворювання? Намагайтеся правильно харчуватися, не зловживати спиртними напоями і тютюном, при великих фізичних навантаженнях, робіть перерви, дайте можливість організму відпочити, дотримуйтесь режиму сну, робіть спеціальні вправи, які зміцнюють зовнішню та внутрішню мязу анального та прианального отвору.

Важливо не запускати це захворювання, як лікувати геморой на початковій стадії ми зачіпали в опису лікування геморою до та після пологів. На початковій стадії його можна вилікувати ректальними свічками, мазями та кремами. З усього вищевказаного можна зробити висновок, що якщо вчасно не лікувати геморой, то операції по видаленню геморою Вам не уникнути.

Реабілітація після операції на геморой

Реабилитация после операции на геморройКоли цей недуг потребує хірургічне втручання, це означає, що спосіб життя та деякі звички зміняться, тому що доведеться пройти реабілітацію після операції на цю хворобу. Нажаль, після операції на геморой нерідкі ускладнення, з якими допоможе справитися тільки Ваш оперуючий лікар. Наша порада не поспішайте виписуватися з лікарні, навіть якщо на цьому наполягає медперсонал, Ви маєте право на належний догляд до повного відновлення. Тільки у випадку, якщо Ваше захворювання обійшовся без операції, Ви можете його лікувати вдома, дотримуючись усіх рекомендацій лікаря. Часто пацієнти під час реабілітації питають, чи можна підіймати важкі речі після операції на геморой? Відповідь: авжеж, ні, цього робити категорично неможна! Непомірні фізичні навантаження можуть погіршити Ваш стан та спровокувати рецидив захворювання.

Існує декілька видів операцій, які ми детально роздивимося трохи далі у цій статті.

Харчування та дієта при геморої

Питание и диета при геморроеОдним з найважливіших факторів лікування геморою є дотримання дієти не тільки коли Ви страждаєте на геморой, але і під чай його лікування, та в післяопераційний період. Харчування при геморої має включати в себе багато рідини (в ідеалі чистої питної води), клітковину у великій кількості. Гостре, солене, жарене, жирне, копчене, мучне, це те, що категорично неможна їсти при цьому захворюванні та довгий час після нього. А також геморой та алкоголь абсолютно не сумісні. Харчування людини та геморой напряму залежать одне від одного, памятайте про це!

Орієнтовна дієта до та після операції:

 1. Більшість продуктів мають бути білково-рослинного походження;
 2. Їжа, що вживається має провокувати мяку та регулярну дефекацію (натуральні йогурти без барвників та добавок, нежирний кефір, сік з яблука, макарони, але тільки з твердих сортів пшениці, рідка вівсяна каша, вивіски);
 3. Споживати багато чистої питної води;
 4. Час між прийомами їжі не має перевищувати 3х годин, харчування має бути дрібним, а порції мають бути маленькими, щоб не перевантажувати роботу кишечнику;
 5. Протягом першої доби після операції, лікарі наполегливо не рекомендують пацієнтові споживання їжі (на цьому етапі рясне пиття підтримує роботу внутрішніх органів та заглушає голод);
 6. Обєм овочів та фруктів, що вживатимуться протягом доби в післяопераційний період не має перевищувати 500гр., при цьому дуже важливо, щоб фрукти та овочі були прості, які не визивають здуття та бродіння.

Збалансована дієта запорука успіху у швидкій реабілітації пацієнта.

Спорт почекає!

Спорт и геморрой Сумісність спорту та геморою це одна з спірних тем серед фахівців у цієї області. Одні вважають, що спорт може провокувати біль та формування гемороїдальних вузлів, інші говорять про те, що без спорту, люди, які вже страждають на цей недуг, можуть тільки погіршити свій стан. Але, як завжди буває, істина десь посередині.

Спорт і це захворювання досить сумісні, якщо грамотно розподіляти навантаження та вибрати тот вид спорту, який зміцнює Ваше тіло та при цьому не перевантажую організм.

При геморої протипоказані вправи з високим навантаженням на мязи спини і живота, а саме важка атлетика, пауерліфтинг, вправи на прес, бодібілдинг не сумісні, принаймні, на стадії загострення, в до та післяопераційний період, навіть звичайні присідання можуть спровокувати загострення цієї хвороби. Велотренажери, катання на велосипеді та греблю теж варто відкласти. Силові тренування у виді футболу, баскетболу, хокею і т. п. варто обговорити з Вашим лікарем. Фізичні вправи корисні, якщо змінити спортивний режим. При геморої добре підійдуть вправи з низькою інтенсивністю, наприклад: гімнастика, йога, пілатес, а також кардіовправи: спортивна ходьба, танці, біг, плавання. А також не забувайте про процедури та спеціальні вправи, щоб вилікувати геморой, які обовязково має призначити Вам лікар.

Вік геморою не поміха.

Возраст геморрою не помехаЯк би не було сумно, але геморою кожен вік підвладний. Медики стверджують, що великою помилкою є домисел, що геморой у літніх людей трапляється частіше, ніж у молодих, на великий жаль, геморой навіть у маленьких дітей трапляється. Виділити категорію людей у кого буває геморой дуже важко.

Давайте трохи пройдемось по кожній категорії. Отже, від чого буває геморой у чоловіків? Як правило чоловіки страждають цим захворюванням, якщо у силу своєї діяльності вони:

 • мало рухливі (сидяча робота, постійні пересування за кермом);
 • займаються тяжкими видами спорту, же мають місце дуже великі фізичні навантаження;
 • професійні перенавантаження, повязані з частими підйомами тягарів;
 • неправильне харчування, зловживання алкоголем та сигаретами все це визиває часті запори і як наслідок геморой.

Геморой у жінок буває з тих самих причин, що і у чоловіків, але до цього ще додається до та післяпологовий геморой, про який ми вже писали та хвороби органів малого тазу, звідси випливає, що геморой буває і у молодих жінок.

Основними симптомами геморою у жінок є різкий біль в області анального отвору та тріщини, які викликають кровянисті сліди на білизні та туалетному папері.

Щодо дітей, то геморой у дітей зустрічається дуже рідко, частіше у дітей виявляється пролапс прямої кишки і його плутають з дитячим гемороєм. У будь-якому випадку діагностування геморою дуже важливе, особливо якщо справа торкається дитини.

Чим небезпечний геморой?

Команда МІС МС+ наполегливо рекомендує усім не нехтувати цим захворюванням, запущений геморой може бути набагато небезпечнішим, ніж може здатися. Медики часто нарікають на те, що пацієнти частіше намагаються не помічати цю проблему, мавши думку, що саме розсмокчиться, вони просто не знають до чого може привести геморой. Досвідчені проктологи стверджують, що геморой може перейти в рак. Нажаль геморой та рак ходять дуже близько одне до одного і грань переходу одного в інше дуже тонка, ранні стадії онкології підступні та небезпечні тим, що вони ніяк не дають про себе знати, ось чим небезпечний геморой найголовнішим чином, не говорячи вже про те, скільки дискомфорту від привносить у повсякденне життя хворого.

Ми вже говорили про те від чого запалюється геморой частіше за все, кожна людина у сучасному суспільстві, має періодично робити собі профілактику геморою, думаючи та піклуючись про своє життя та здоровя заздалегідь

Геморой та простатит

Геморой та простатитГеморой і простатит у чоловіків це взаємозвязані явища. Вертаючись до проблеми нашого сучасного сидячого способу життя, результатом маємо те, що сьогодні дуже велика кількість чоловіків приходять до урологів з жалобами й ознаками простатиту, а при обстеженні виявляються запальні гемороїдальні вузли. Лікарі давно знайшли цьому пояснення. Справа в тому, що простата має близьке розташування до прямої кишки, звідси й виходить, що геморой та простат виникають одночасно, але це не обовязково.

Чи впливає геморой на простату? Так, авжеж впливає. Ось як це трапляється: присутність гемороїдальних вузлів впиває на тканини передміхурової залози, цей звязок пояснюється погіршенням мікроциркуляції в наслідок розширених вен в кишечнику. Коли знижується кровопостачання передміхурової залози, у чоловіків починають прогресувати атрофічні процеси та навпаки, при розвитку запалення в гемороїдальних вузлах, часто починає розвиватися простатит, це означає, що на питання чи впливає геморой на потенцію, можна сміливо відповісти: так, впливає.

Для того, щоб вберегти себе, треба проводити профілактику не тільки геморою, але й простатиту. Вона містить в собі:

 1. При перших ознаках геморою (про них ми писали вище) чи простатиту (в промежині у чоловіків біль, що тягне, порушується сечовипускання), негайно звертайтеся і до проктологу, і до урологу.
 2. Починайте медикаментозне лікування, яке призначив Вам лікар.
 3. Дуже важлива рухливість, регулярне статеве життя та здорове, збалансоване харчування.
 4. Вранці приймайте контрастний душ, це суттєво покращує тонус мяз, в тому числі в області геморою та простатиту.

Запор те геморой

У більшості людей запор та геморой напряму асоціюються одне з одним. Але треба відмітити, що ці стани далеко не завжди взаємозвязані та цілком можуть протікати в незалежності один від одного. Але, якщо Вас застав запор та геморой одночасно, то тут вже справа серйозна. Дуже важливо при запорі знеболити геморой, інакше хворий буде ходити по замкнутому колу, відчуваючи страх і жах при думці про те, що треба сходити до туалету.

Чим можна знеболити геморой, особливо якщо у Вас запор? Полегшити больові відчуття допоможуть венотоніки та ректальні свічки, а також в лікуванні больового синдрому при запорі та геморої добре зарекомендували себе рослинні засоби, у які входять харчові розчинні волокна. А яким саме препаратом скористуватися, скаже точно Ваш лікар. Ні у якому разі не займайтеся самолікуванням, це може суттєво зашкодити Вашому здоровю.

Види лікування геморою

Виды лечения геморрояНайголовніше, що має знати та розуміти кожна людина, що геморой треба та можна вилікувати! Засобів лікування геморою багато від консервативного медикаментозного до оперативного. Давайте дещо роздивимося ці засоби.

Легування латексними (гумовими) кільцями перетягування підстави вузла гумовим кільцем. Метод полягає в накладенні силіконового/гумового кільця на підставу внутрішнього гемороїдального вузла, робиться це для припинення його кровопостачання. Через 7-10 днів вузли відмирають та виходять разом з калом, на місці вузлів залишаються невеликі рубці. Застосовується цей метод у більшій мірі для лікування внутрішнього геморою на 2 чи на 3 стадії, за один раз легувати можна не більш 2х вузлів, повторну процедуру проводять не раніше, ніж через 14 днів.

Лікування геморою радіохвильовим методом. Суть цього методу у тому, що геморой видаляється при помочі радіохвильового хірургічного ножа. Метод унікальний тим, що він не розрушує клітини та не приводить до некрозу оточуючих тканин, тому що він безконтактний. Під час процедури не провадиться механічний тиск, який викликає біль та мязовий спазм.

Метод дезартерізації гемороїдальних вузлів найсучасніший метод лікування геморою без операції. В основі цього методу полягає шовне легування (перевязка) гемороїдальних артерій, що дозволяє не тільки видалити вузол, але й зупинити утворювання нових вузлів. Сьогодні цей метод вважається найефективнішим ще й тому, що їм можна скористуватися на усіх стадіях геморою, протипоказанням є діагноз геморою з ускладненнями у вигляді парапроктиту та тромбозу вузлів.

Склеротерапія геморою метод лікування нехірургічний, малоінвазивний, його суттю є хімічне припікання судин, які харчують вузол. Показана процедура на ранніх стадіях частого внутрішнього геморою. Практично не має протипоказань. Склеротерапія радикально веде боротьбу з проблемою геморою, але після неї правила профілактики необхідно видержувати, щоб не визвати рецидив.

Лазерна підслизова деструкція гемороїдальних вузлів (LHP) основою метода є використовування лазерного випромінювання, їм оперуючий лікар-проктолог оброблює гемороїдальний вузол та при цьому не травмує під час операції здорові тканини. Метод вважається одним з найрадикальніших, після такої операції рецидивів майже не трапляється.

Гемороїдектомія традиційна хірургічна операція, яка здійснюється під спінальною чи епідуріальною анестезією. Застосовується для лікування геморою на 4 стадії та при тромбозі гемороїдальних вузлів, що випали. Сенс полягає у вирізанні ділянки шкіри та/або слизової, яка розташована над цим вузлом, який пересікається та прошивається. Якщо є така необхідність цю операцію можуть доповнити електрокоагуляція чи лазер.

Всі ці способи можна уникнути, якщо Ви вчасно почнете консервативне медикаментозне лікування та будете вести здоровий спосіб життя, памятайте про це!

Лікування геморою в домашніх умовах

 

Лікування геморою в домашніх умовах

Розбіжностям та суперечкам про те на скільки ефективно лікування геморою народними способами вже не один десяток років. Як правило люди, що починають страждати від цього недугу одразу ж намагаються застосувати до геморою народні засоби, щоб як можна скоріше полегшити собі біль та загальний дискомфорт. Але чи так це безпечно лікувати геморой у домашніх умовах без застосування медикаментозного лікування? Давайте розберемося

У більшості випадків під лікуванням геморою народними способами любителі та цінителі народної медицини мають на увазі гомеопатичні препарати, які іноді здатні швидко зняти біль навколо анального отвору та зупинити кров, але найчастіше гомеопатія діє за системою накопичення та розраховувати на те, що фіто-ванні, настойки чи компреси вилікують Ваш геморой точно не варто. Лікування геморою в домашніх умовах може бути тоді, якщо у дану хвилину пацієнтові дуже важко дібратися не тільки до лікарні, але й навіть до аптеки. Лікування геморою домашніми засобами може існувати тільки в комплексі з грамотним медикаментозним лікуванням, лише для того, щоб полегшити гострий біль та мати можливість добратися до лікаря, в іншому випадку Ви дуже ризикуєте не тільки не вилікувати свій геморой, але й суттєво його занедбати. Не дивлячись на уявну простоту народних способів лікування геморою, використовування подібних методів допустимо лише у якості профілактики.

Порада від МІС МС+: у спробах скоріш побороти геморой усіма можливими способами, не зловживайте самолікуванням, адже під маскою геморою можуть сховатися більш серйозні захворювання, які без правильного лікування можуть перейти у хронічну чи невиліковну форму.

Хочемо нагадати Вам, любі читачі, що МІС МС+ є Вашим надійним провідником у світ медицини, не чикайте, що проблема піде геть сама, приходьте до нас і ми Вам обовязково допоможемо знайти найкращого лікаря, який підійде саме Вам!