Доктор Уляна Супрун: Ми вже створили попит на продовження змін

|

Як змінилась українська система охорони здоров’я і чому подальші зміни невідворотні – розказала в.о. міністра охорони здоров’я доктор Уляна Супрун в інтерв’ю для “Радіо Свобода”.

Невідворотній процес змін уже запущено: трансформація системи закріплена у законі про фінансові гарантії, нова модель фінансування запрацювала на первинній ланці, Національна служба здоров’я, яка успішно оплачує медичні послуги, готова реалізовувати наступні етапи. Найголовніше – є запит від громадян і медиків для продовження змін. За рік 26 мільйонів людей обрали свого лікаря і підписали з ними декларацію, а сімейні лікарі у багатьох медзакладах отримують підвищені зарплати.

“Ми вже бачимо: там, де працює сімейна медицина, пацієнти більш задоволені і зменшилися виклики швидкої допомоги, бо вони вже мають свого лікаря. Там, де є ангіографічне обладнання, є ціла мережа кардіологічних центрів, там знизилася смертність на 20% для тих пацієнтів, які мали інфаркт. То ми вже бачимо навіть ті зміни, які відбуваються. І вони з часом будуть збільшуватися”, – говорить доктор Уляна Супрун.

Докладно про зміни у «Доступних ліках», електронні послуги, лікарняні, реєстрацію ліків, посилення відповідальності за продаж антибіотиків без рецепту та про співпрацю з пацієнтськими організаціями в інтерв’ю: https://www.radiosvoboda.org