Skip to main content

Відмінності УЗД молочних залоз від Мамографії

|

Дана стаття буде цікава більшою мірою прекрасній статі, але і для чоловіків буде вельми корисною. Поговоримо ми сьогодні на вельми делікатну і, авжеж, важливу тему для усіх жінок будь-якого віку на тему здоровя жіночих грудей.

Сучасний ритм життя диктує нам свої умови і часом, у цьому поспіху, ми зовсім забуваємо про спостереження за своїм здоровям. У випадку з підвищеними онкологічними захворюваннями грудей у жінок в умовах нашого життя, забувати про профілактику та діагностику дуже необачно.

У цій статті ми поговоримо про те, як часто треба відвідувати консультацію у мамолога, про те для чого потрібно проведення ультразвукового дослідження молочних залоз і чим воно відрізняється від мамогафії.

Отже, що таке мамографія і для чого вона потрібна?

Аппарат для маммографии

Мамографія грудей це один з найточніших на сьогодні засобів обстеження жіночих грудей, на предмет їх здоровя. Точність результатів залежить від того, на скільки якісне обладнання та від рівня кваліфікації лікаря, який буде оцінювати результати.

Важливо те, що мамографія дозволяє визначити рак молочної залози (РМЗ) на дуже ранніх стадіях, що дає високий процент на виліковування.

Обстеження у мамолога, це важлива складова жіночого здоровя, якою категорично неможна нехтувати, особливо якщо жінка входить в групу ризику по захворюваності, а саме:

  • Жінки після 40 років
  • Жінки, що не народжували дітей та жінки, що не вигодовували з яких-небудь причин своїх немовлят груддю.
  • Жінки в будь-якому віці, в роду яких були родички з діагнозом РМЗ.
  • Жінки в будь-якому віці, у діагнозі яких є підозри на пухлинні новоутворення.

Існують протипоказання до проведення мамографічного обстеження, а саме:

Маммография

  1. Мамограма не дозволена жінкам під час вагітності та під час лактації;
  2. Також відносним протипоказанням є вік жінки до 35 років, якщо на огляді у мамолога лікар не побачить нічого підозрілого.

Переваги та недоліки мамографії.

До переваг мамографічного обстеження можна віднести те, що цей метод дійсно виявляє ракові клітини на стадії їх зародження та завдяки цьому онкологію можна уникнути, почавши лікування; також визначивши деякі види ущільнень під час мамограми, можна видалити їх, не дочікуючись переродження цих ущільнень в серйозні пухлини; до того ж мамографічне обстеження абсолютно безпечне для всього організму в цілому, тому що відсоток рентгенівського випромінювання під час цієї процедури мінімальний.

Маммография и обследование молочных желез

У мамографічного обстеження немає явних недоліків, окрім його ціни. Цей метод обстеження молочних залоз був створений внаслідок того, що світові спеціалісти зрозуміли, що УЗД молочних залоз недостатньо чітке та не може справитися з тими задачами, з якими справляється мамограма. Та якщо ставити на чашу терезів ціну за мамограму та ціну людського життя, авжеж, тут вибір очевидний!

Під час обстеження лікар-мамолог може призначити деякі аналізи чи обстеження для майбутнього лікування чи спостереження пацієнтки. В список аналізів можуть входити: клінічні аналізи сечі та крові, біохімічний аналіз крові на деякі показники та для повного розуміння картини, лікар завжди призначає мамографію (якщо є показання) чи УЗД молочних залоз.

 

УЗД молочних залоз

Що ж себе є УЗД грудей та для чого воно потрібне?

УЗИ молочных желёз

УЗД молочних залоз є основним методом діагностування молочних залоз у жінок до 40 років. Дане ультразвукове дослідження також є точним при виявленні дифузних чи вогнищевих запалень у жіночих грудях. До того ж при УЗД молочних залоз зразу ж дають оцінку стану пахвових лімфовузлів, що важливо для призначення мамологом правильного лікування.

Показаннями до УЗД молочних залоз є в першу чергу скарги чи нездужання пацієнтки в області грудей.

 

 

УЗД молочних залоз рекомендують проводити в таких випадках:

  • При відчутті запальних процесів (набряки чи почервоніння, хворобливі відчуття) у грудях;
  • Виділення з молочних залоз різного характеру;
  • В посттравматичний період чи після ударів грудної клітини;
  • У випадку підозри на кісту (ущільнення, які були виявлені при пальпації чи після мамографічного обстеження); а також у випадку спостереження за тою кістою, що все є.
  • Якщо є підозра на мастит після пологів;
  • Якщо в анамнезі пацієнтки є ендокринні та гінекологічні захворювання;
  • Щоб перевірити суперечливі результати мамографії;
  • У випадку контроля пацієнток, які довгий час приймають гормональні препарати (контрацепція, замісна терапія);
  • Пацієнткам, які досягли 30-и річного віку для профілактики; пацієнткам перед менопаузою, як доповнення до мамографії;
  • У післяопераційний період (видалення фіброаденом, пухлин злоякісного характеру);
  • Для обстеження молочних залоз у пацієнток з силіконовими грудними імплантами (щоб оцінювати стан їх залоз);

Спеціальна підготовка до УЗД молочних залоз не потрібна, але існують деякі правила, яких бажано дотримуватися. Цю процедуру краще проводити в певній фазі менструального циклу. Спеціалісти радять це робити в першій половині менструального циклу, а саме до 12 дня. Це пояснюється тим, що у другій фазі жіночі груди стають більш чутливими, що може ускладнити обстеження та нанести пацієнтці певний дискомфорт. Але, якщо у пацієнтки чи її лікуючого лікаря є підозра на наявність новоутворень в області грудей, то УЗД можна провести і під час менструації, і в будь-який день циклу. При прийомі гормональних контрацептивів і у стані менопаузи час УЗД також немає значення.

Хочемо нагадати кожному нашому читачу, що записатися до мамолога чи до будь-якого іншого спеціаліста Ви можете через нашу МІС МС+. Наша команда щоденно працює над тим, щоб кожному медичному закладові та кожному пацієнтові було зручно користуватися нашою МІС, наші спеціалісти завжди на звязку та готові відповісти на будь-яке питання та надати будь-яку від них залежну допомогу. Вибираючи МІС МС+, Ви заощаджуєте час та зберігаєте свої нерви!

Щодо УЗД молочних залоз при вагітності, то немає такого обовязкового обстеження в протоколі обовязкових обстежень у вагітних, але якщо вагітну жінку тривожить це питання, особливо при першій вагітності, коли тіло змінюється та зявляється багато нових відчуттів, то авжеж, можна та треба записатися на УЗД грудей, щоб буди спокійною. Памятайте, що гарний настрій та позитивні емоції, це залог благополучної вагітності, а в наш з Вами неспокійний час, багато вагітних особливо схильні до депресії та тривожності, тому ми рекомендуємо робити максимально все, що від Вас залежить, щоб уникати стресові ситуації і особливо тоді, коли Ви вагітні!

УЗД молочних залоз з імплантами

Импланты

Не дивлячись на те, що мамопластика у наш час є дуже популярною та сучасною процедурою, у реальності це повноцінна хірургічна операція до і після якої жінка обовязково повинна проходити планові обстеження. Ультразвукове дослідження грудей після мамопластики є дуже важливим та першим серед усіх обстежень, які настійно рекомендовано проходити усім носителькам ендопротезів. У випадку з імплантами, УЗД грудей та МРТ грудей є найінформативнішими, тому що матеріали з яких зроблені імпланти виходять непрозорими на рентгенівських знімках і це блокує істинний вид тканин навколо імплантів, особливо, якщо розташування імпланту здійснено перед, а не під грудною мязою.

УЗД молочних залоз дитині

Як правило, до 10 років молочні залози у дівчат не розвинені та ніяк не дають про себе знати, але починаючи з 10 та до 16 років, коли дівчатка перетворюються на молодих дівчат та входять до пубертатного періоду, молочні залози починають активно розвиватися, при цьому не завжди рівномірно, часто розвиток молочних залоз приносить підліткам певний дискомфорт. У цей період лікарі рекомендують робити дівчатам УЗД молочних залоз, щоб не пропустити можливих запалень.

Показання для УЗД молочних залоз дитині:

  • У випадку нагрубання чи збільшення молочних залоз у немовлят;
  • У випадку появи пухлин поза соска;
  • У випадку хворобливих відчуттів у молочних залозах, у звязку з інфекцією або запаленням;
  • У випадку підвищеної температури на фоні розвитку молочних залоз;
  • У дівчат після 13-15 років в якості обовязкової профілактики;
  • У випадку раннього розвитку молочних залоз у дівчат;
  • У випадку запалення чи збільшення молочних залоз у хлопців.

Переваги та недоліки УЗД молочних залоз

До переваг можна віднести:

  • УЗД є безпечним (його можна робити багато разів і вагітним, і годуючим, і дітям з народження);
  • Висока дозвільна здібність є важливим аспектом при УЗД молодих жінок, у яких щільний фон молочних залоз;
  • Майже 100% видимість кіст будь-якого розміру;
  • Доступність в ціні;
  • Безболісність по відчуттям;
  • Достовірна оцінка стану силіконових імплантів та молочних залоз навколо них;
  • Видимість регіональних лімфовузлів;
  • У випадку оперативного втручання чи проведення біопсії, можливість проводити УЗД багато разів в процесі лікування;
  • Можливість проводити в період травм чи запалень.

До недоліків можна віднести:

  • Низька інформативність при жировій наповнюваності (слабка видимість між жировою та пухлиновою тканинами);
  • Не візуалізується весь орган у цілому;
  • Низька інформативність для скринінгу онкології молочних залоз, особливо всередині протоків, де можливе знаходження мікрокальцинатів.

Часто жінки шукають відповіді на питання, які їх турбують с приводу обстеження жіночих грудей. В цій статті ми зібрали деякі з них і вирішили дати на них відповіді, щоб допомогти кожній жінці.

  1. Навіщо відвідувати мамолога?

Відповідь: відвідування мамолога, починаючи з 16-и річного віку, повинно бути також обовязковим, як відвідування гінеколога, стоматолога чи іншого профільного спеціаліста, тому що жіноче здоровя це дуже важливий аспект, жінка дає життя іншій людині, її молочні залози природою дані для того, щоб вигодовувати нову людину, а що може буди більш важливим?! Тому кожна жінка зобовязана ретельно слідкувати за станом свого здоровя з молоду.

  1. З якого віку необхідно відвідувати мамолога?

Відповідь: ще у ранньому віці необхідно розповідати дівчаткам про те, що прийде час і вони повинні будуть слідкувати за станом своїх грудей, та к 16-и рокам це вже повинна бути обовязкова процедура, яка не буде викликати страхів чи сумнівів.

  1. Як часто робити УЗД молочних залоз?

Відповідь: лікарі рекомендують робити так часто, як того потребує ситуація, ніякої шкоди УЗД молочних залоз не несе.

  1. До якого віку роблять УЗД молочних залоз?

Відповідь: до 35 років рекомендовано робити тільки УЗД, після 35 років можна вже робити мамографію, але все залежить від ситуації.

  1. Чим відрізняється УЗД молочних залоз від мамограми?

Відповідь: це два різних обстеження, які застосовуються в різних ситуаціях. УЗД це ультразвук, а мамограма це рентген обстеження, яке хоч і трохи, але опромінює.

Підводячи підсумки цієї статті хотілося б відповісти на питання, що ж краще при виборі обстеження грудей: УЗД чи мамограма? Однозначної відповіді на це питання ми не надаємо, тому що обидва цих обстеження гарні та важливі. В ідеалі, кожна жінка, в залежності від її віку та потреб, повинна вдаватися у своєму житті і до того, і до того методу обстеження, тому що вони дуже гарно доповнюють один одного.