Skip to main content

Перша тривимірна карта нейронів серця

|

Ця стаття для тих, хто слідкує за світовим НТП (Науково-Технічним Прогресом) у галузі медицини. Тут ми розповімо, як і для чого вченими вперше була створена перша механічна модель серця.

Усім відомо, що керує нашими органами головний мозок та серце цьому не виключний випадок, але ж у нервових клітин серця теж є право голосу. Вчені стверджують, що нейрони серця виконують важливу функцію у здоров’ї серця, вони надають допомогу в налаштуванні серцевих ритмів, можливо, що у майбутньому це допоможе захистити людей від деяких видів захворювань серця.

На сьогодні така структура керування ще не відображалась настільки докладно.

3д модель нейронів серцяКоманда вчених-біологів під керівництвом Джеймса Швабера (Університет Томаса Джефферсона), вперше представила тривимірну карту нейронів серця. Під керівництвом Д.Швабера, вивчаючи даний сегмент, вчені спроектували тривимірне відтворення серця самця щура (воно походить по будові на серце людини), на цієї моделі тепер можливо побачити щільність та кількість наявних нейронів всередині самого серця.

Для створення такої карти, вчені з Філадельфії брали за зразок серця різностатевих щурів, за допомогою мікроскопа із системою сканування Knife-Edge їм вдалося вилучити окремі нейрони та заміряти кількість активних генів у клітинах. Вчені, у складі міжнародної групи, презентували підсумки роботи над проектом у вигляді докладної 3D-моделі внутрішньо-серцевої нервової системи (ICN) щура. Щось схоже до цього проектували тільки для головного мозку. Відтепер вчені та лікарі в даній галузі медицини зможуть подивитися на різноманітні серцево-судинні захворювання свіжим оком и це, безсумнівно прорив!

Що цікаво, при створенні цієї карти, біологи використовували та порівнювали серця різностатевих щурів та зуміли доказати відмінності в організації нейронів у різностатевих тварин, як у просторовому відношенні, так і за експресією їх генів. Таке цікаве спостереження надасть допомогу у майбутньому обґрунтувати відмінності в хворобах серця жінок та чоловіків.

В ході вивчення стало зрозуміло, що ICN – внутрішньо-серцева нервова система, є таким собі додатковим рівнем безпеки у серці, власним “маленьким мозком” самого серця, вона необхідна для можливості досліджувати та виправляти різні відхилення у спілкуванні. Група вчених зробила висновок, що ICN неймовірно важлива для забезпечення та підтримки здорової роботи серця й можливо зможе захистити серцеву м’язу при серцевому нападі. Але все ж таки, зараз вчені не можуть зрозуміти механізм виконання усіх перерахованих вище функцій ICN, так як формування нейронів, що складають основу ICN, на сьогодні дуже мало вивчено – наука тільки на шляху до вивчення де саме вони розташовуються в серці і як взаємодіють одне з одним.