Skip to main content

Маска чи респіратор: як правильно вибрати та основні відмінності

|

Ось уже півроку, медичні маски є невід’ємним аксесуаром кожного громадянина нашої країни, щоб отримати захист від коронавірусу в місцях, де є багато людей. Носіння масок, для багатьох з нас вже стало звичкою.

Усі ми знаємо що на період пандемії носіння масок обов’язкове, щоб максимально огородити себе та оточуючих людей від можливого інфікування коронавірусом. Є багато спорів про те, що маски як корисні, так можуть і нашкодити людині, якщо ними невміло користуватися. Які ж вони ці маски? Чим відрізняються і як вибрати найбільш підходящу? Давайте спробуємо розібратися з цим у цій статті.

Хірургічна маска чи респіратор

використання медичної маски

Медична чи хірургічна маска:

Якщо Ви гарно почуваєтесь та впевнені, що здорові, при цьому Ви у масці, але поблизу з’явиться хвора людина без маски – Ви не захистите себе від захворювання. Надягнув маску, Ви в першу чергу, захищаєте інших!!!! Тому, якщо Ви недобре себе почуваєте, у вас є кашель, нежить та чхання – обов’язково надягяйте маску, щоб не заражати оточуючих вас людей, при цьому намагайтеся максимально огородити себе від спілкування з іншими людьми, залишайтеся вдома, щоб не нашкодити собі та оточуючим!

Респіратор:

респиратор медицинский

Купуючи респіратор з щільним фільтром, який герметично покриває область рота та носа, Ви максимально захищаєте себе від літаючих у повітрі бактерій та вірусів.

Що краще, маски чи респіратор – вирішувати тільки Вам, орієнтуючись по ситуації. Найкраще мати те і інше, головне не нехтувати правилами використання одноразових масок та одноразових респіраторів, носити їх не більше того часу, який вказано на упаковці. У випадку з одноразовими масками – не більш 3 годин, у випадку з одноразовими респіраторами – як правило не більш 8 годин, після чого і те, і інше повинно буди утилізовано.

Як вибрати та користуватися маскою?

использование медицинской маски

Захисна медична маска – це засіб індивідуального захисту, який потрібно придбати лише в аптеках або медичних/фармацевтичних магазинах, тому що тільки такі маски являються сертифікованими. Як говорилося раніше, перш за все маска захищає оточуючих людей тільки тоді, якщо вона надіта на інфіковану вірусом людину. Виробники масок рекомендують змінювати медичні маски не ріже, ніж 1 раз на 3 години. Перед тим, як скористатися маскою, та після того, як зняти її з себе, треба обов’язково ретельно вимити руки чи промити їх дезінфікуючим засобом та ні у якому разі неможна чіпати рот та очі, якщо ви трималися за використану маску!

Як варіант, можна користуватися масками з тканини, вони багаторазові і також продаються. Це може істотно заощадити Ваші кошти, тому що ці маски можна прати. Пам’ятайте, що якою б маскою Ви не користалися, її неможна давати в користування іншим людям, навіть після прання!!!!

Як вибрати та використовувати респіратор?

использование респиратора

Як і у випадку з хірургічними масками, респіратор треба купувати тільки в сертифікованих магазинах, з можливістю проконсультуватися про те, як його вірно одягти, скільки носити та як за ним правильно доглядати. Не нехтуйте цими правилами, це дуже важливо для Вашої безпеки в першу чергу!

Існують три основні види респіраторів: FFP1, FFP2, FFP3.

  • FFP1 – як правило використовується при захисті від нетоксичного пилу у харчовій, будівельній та інших видах промисловості, утримує не більш 80% шкідливих речовин, які знаходяться у повітрі.
  • FFP2 – такі респіратори можуть утримувати не більш 94% шкодливих речовин, що заходяться у повітрі, використовуються коли потрібен захист від твердого середньо-токсичного пилу у різних видах промисловості.
  • FFP3 – такі респіратори найпотужніші, вони можуть утримувати до 99% шкодливих речовин, які є у повітрі. Такі респіратори використовуються там, де умови роботи вважаються тяжкими, де існує велика концентрація респірабельного пилу, у тому числі й радіаційні частинки. Також ці респіратори застосовні там, де потрібен захист від бактерій та вірусів. Такий респіратор спроможний захистити від Коронавірусу, розмір якого по даним МОЗ становить від 0,4 до 0,5 мкм. Придбати такий респіратор можна безпосередньо у американських або німецьких виробників.

Одноразові респіратори можна використовувати не більш 8 годин поспіль, після чого він повинен бути утилізован! Як і у випадку з маскою, до і після використання, обов’язково потрібно вимити чи продезінфікувати руки та ніколи не давати свій респіратор в користування іншим особам!

МІС “MC Plus” наполегливо рекомендує завжди використовувати сертифіковані ЗІЗ, щоб зберегти Ваше здоров’я та здоров’я оточуючих Вас людей!