За вікном березень – саме час згадати про те, що окрім коронавірусу існує його собрат, який приносить нам багато проблем, під назвою ГРИП. Грип дуже підступний і всі ми його недооцінюємо, особливо зараз, коли проблема коронавірусу відволікає усю увагу спільноти на себе.
Отже, у цій статті будемо розбирати, що таке грип, як лікувати, як попереджувати та як боротися з наслідками.
Почнемо з того, що грип – це сезонне захворювання, його час наступає десь наприкінці осені та закінчується у середині весни, в Україні, як правило він буяє з грудня по кінець березня. Знаючи це, у нас є усі шанси щороку підготовлюватися до сезону грипу, але про це трохи пізніше.
Небезпека грипу складається тому, що ми часто плутаємо його зі звичайним ГРЗ чи ГРВІ, насправді грип і є ГРВІ, але він відрізняється і ознаками, і у 99% ускладненнями після нього. Що ж таке грип? Грип – це гостре респіраторне інфекційне захворювання, яке виникає у наслідку попадання в організм збудника вірусів грипу типів А, В та С. Гостре респіраторне захворювання (ГРЗ) чи гостра респіраторна вірусна інфекція (ГРВІ) у свою чергу, захоплює безліч захворювань, усі вони, наразі, схожі одне з одним, їх клінічна картина схожа на грип, але викликані вони величезною кількістю абсолютно інших вірусів.
Щоб відрізнити грип від застуди, авжеж, треба звернутися до вашого сімейного лікаря, а команда МІС МС+ задоволенням допоможе вам у цьому питанні, в нашій МІС реєстрація вільна не тільки для медичних закладів, але й для пацієнтів, а члени нашої команди завжди з великим задоволенням дадуть відповіді на усі запитання та допоможуть, якщо виникнуть труднощі.
Але для того, щоб не гаяти час в очікуванні лікаря, кожен повинен знати самі явні відмінності грипу від застуди та починати уживати заходів.
Ознаки грипу:
Ознаки ГРВІ чи ГРЗ:
По усім цим ознакам відрізнити грип від ГРЗ, звичайно можливо, відрізнити грип від ГРВІ також попередньо можна, але ні у якому разі неможна нехтувати консультацією з вашим лікарем. Пам’ятайте!!! Що висока температура при грипі, як і при іншій хворобі дуже небезпечна та може викликати зневоднення! При нормальному перебігу грипу висока температура тримається до 4 днів, рідше до 5-6, якщо довше, це може означати, що вже приєдналася бактеріальна інфекція і тоді ваш лікар, скоріш за все, призначить вам антибактеріальну терапію.
Кожен, хто хоч раз хворів на грип, напевно знає, що небезпека грипу саме у тому, що майже завжди після нього бувають ускладнення. Особливо грип небезпечний для маленьких дітей, людей похилого віку, людей, що страждають на тяжкі захворювання та для вагітних жінок.
Які ускладнення бувають після грипу:
Як і при інших гострих респіраторних вірусних захворюваннях, профілактика грипу несе за собою перелік певних правил, що вже щільно увійшли у життя кожного з нас за останній рік, а саме: харчування повинно бути різноманітним і включати в себе максимальну кількість вітамінів, дотримання водного балансу в організмі, носіння маски в людних місцях, якщо є така можливість, намагатися менше бувати у тих самих людних місцях, нехтувати спілкуванням з застудженими або явно хворими людьми, ретельно мити руки та користуватися санітайзером, зволожувати слизову оболонку у носі. Якщо дотримуватися усіх цих не складних правил, то грип та інші ГРВІ будуть обходити вас стороною. А щоб максимально захистити себе від грипу, ВООЗ рекомендує щороку робити щеплення від грипу. Зараз в аптеках є вакцини від усіх основних штамів грипу, вакцинацію необхідно починати проводити з вересня по кінець жовтня, вона дасть вашому організму захист від грипу на 5-7 місяців. Особливо, лікарі рекомендують робити щеплення людям, що входять у групу ризику та людям певних професій: медпрацівники, вчителя, вихователі, продавці.
Грип лікується симптоматично, усі лікарські засоби для дорослих від кашлю, горла та нежиті, а також жарознижуючі засоби призначає лікар-терапевт чи інфекціоніст, лікування для дитини призначає педіатр. Хворий обов’язково повинен дотримуватися постільного режиму, приміщення, де знаходиться хворий повинно постійно провітрюватися, в раціоні обов’язково повинно бути рясне тепле питво: чаї з м’ятою, шавлією, ромашкою, імбиром, чорною смородиною та малиною, гаряче молоко з медом, морс з журавлини та шипшина. Їжа повинна бути простою: бульйони, рідкі супи, відварне м’ясо чи птиця, риба, молочні продукти, на період хвороби краще відмовитися від гострої їжі, смаженого та випічки. У випадку приєднання ще однієї інфекції, хворому негайно треба звернутися до свого лікаря, щоб той, у разі потреби призначив додаткову терапію та можливо антибактеріальні препарати. Якщо стан хворого тяжкий, у такому випадку надалі лікування буде вестися у стаціонарі під наглядом лікарів.
Наприкінці хочеться нагадати, що, не дивлячись на загальну заклопотаність коронавірусом, інші віруси нам ніхто не відміняв! Бережіть себе, дотримуйтесь спокою та бувайте здорові!