ГРИП – заразний та небезпечний

|

За вікном березень – саме час згадати про те, що окрім коронавірусу існує його собрат, який приносить нам багато проблем, під назвою ГРИП. Грип дуже підступний і всі ми його недооцінюємо, особливо зараз, коли проблема коронавірусу відволікає усю увагу спільноти на себе.

ГРИП небезпечність і наслідки

Отже, у цій статті будемо розбирати, що таке грип, як лікувати, як попереджувати та як боротися з наслідками.

Почнемо з того, що грип – це сезонне захворювання, його час наступає десь наприкінці осені та закінчується у середині весни, в Україні, як правило він буяє з грудня по кінець березня. Знаючи це, у нас є усі шанси щороку підготовлюватися до сезону грипу, але про це трохи пізніше.

Небезпека грипу складається тому, що ми часто плутаємо його зі звичайним ГРЗ чи ГРВІ, насправді грип і є ГРВІ, але він відрізняється і ознаками, і у 99% ускладненнями після нього. Що ж таке грип? Грип – це гостре респіраторне інфекційне захворювання, яке виникає у наслідку попадання в організм збудника вірусів грипу типів А, В та С. Гостре респіраторне захворювання (ГРЗ) чи гостра респіраторна вірусна інфекція (ГРВІ) у свою чергу, захоплює безліч захворювань, усі вони, наразі, схожі одне з одним, їх клінічна картина схожа на грип, але викликані вони величезною кількістю абсолютно інших вірусів.

Щоб відрізнити грип від застуди, авжеж, треба звернутися до вашого сімейного лікаря, а команда МІС МС+ задоволенням допоможе вам у цьому питанні, в нашій МІС реєстрація вільна не тільки для медичних закладів, але й для пацієнтів, а члени нашої команди завжди з великим задоволенням дадуть відповіді на усі запитання та допоможуть, якщо виникнуть труднощі.

Але для того, щоб не гаяти час в очікуванні лікаря, кожен повинен знати самі явні відмінності грипу від застуди та починати уживати заходів.

Відмінності грипу від ГРВІ та ГРЗ

Відмінності ГРИПу від ГРВІ

Ознаки грипу:

 • наступає різко
 • температура тіла різко зростає та вагається від 38 градусів і вище
 • можливо приєднання нудоти та блювання
 • супроводжується сильним ринітом та чханням
 • з’являється почервоніння та печіння очей
 • на фоні високої температури наступає світлобоязнь
 • сильний головний біль та ломота у суглобах
 • на 2-3 день починається сильний кашель з біллю у грудях
 • так як вірус грипу пошкоджує судини, можлива кровотеча с носу чи ясен
 • після перенесеного грипу дуже слабкий імунітет та велика ймовірність бактеріальних інфекцій чи повторного вірусу, на фоні чого можливі смертельні випадки

Ознаки ГРВІ чи ГРЗ:

 • хвороба настає поступово, найчастіше початком стає сильна втома
 • температура рідко перевищує 38 градусів (бувають ГРВІ і без підвищеної температури)
 • одразу з’являється нежить (не завжди сильна) та/або біль у горлі
 • ГРВІ та ГРЗ протікають легше і проходять швидше, ніж грип
 • Після ГРВІ чи ГРЗ у продовж декількох тижнів також можна заразитися повторно, але перебіг хвороби буде проходити на багато легше, ніж після грипу

По усім цим ознакам відрізнити грип від ГРЗ, звичайно можливо, відрізнити грип від ГРВІ також попередньо можна, але ні у якому разі неможна нехтувати консультацією з вашим лікарем. Пам’ятайте!!! Що висока температура при грипі, як і при іншій хворобі дуже небезпечна та може викликати зневоднення! При нормальному перебігу грипу висока температура тримається до 4 днів, рідше до 5-6, якщо довше, це може означати, що вже приєдналася бактеріальна інфекція і тоді ваш лікар, скоріш за все, призначить вам антибактеріальну терапію.

Чим небезпечний грип та його наслідки?

Наслідки ГРИПу

Кожен, хто хоч раз хворів на грип, напевно знає, що небезпека грипу саме у тому, що майже завжди після нього бувають ускладнення. Особливо грип небезпечний для маленьких дітей, людей похилого віку, людей, що страждають на тяжкі захворювання та для вагітних жінок.

Які ускладнення бувають після грипу:

 • запалення легень та/або бронхіт
 • аденоїдит, риніт, синусіт
 • трахеїт, отит
 • загострення усіх хронічних захворювань
 • невралгії, менінгіти, енцефаліти
 • міокардит, перикардит

Профілактика грипу. Вакцинація

Як і при інших гострих респіраторних вірусних захворюваннях, профілактика грипу несе за собою перелік певних правил, що вже щільно увійшли у життя кожного з нас за останній рік, а саме: харчування повинно бути різноманітним і включати в себе максимальну кількість вітамінів, дотримання водного балансу в організмі, носіння маски в людних місцях, якщо є така можливість, намагатися менше бувати у тих самих людних місцях, нехтувати спілкуванням з застудженими або явно хворими людьми, ретельно мити руки та користуватися санітайзером, зволожувати слизову оболонку у носі. Якщо дотримуватися усіх цих не складних правил, то грип та інші ГРВІ будуть обходити вас стороною. А щоб максимально захистити себе від грипу, ВООЗ рекомендує щороку робити щеплення від грипу. Зараз в аптеках є вакцини від усіх основних штамів грипу, вакцинацію необхідно починати проводити з вересня по кінець жовтня, вона дасть вашому організму захист від грипу на 5-7 місяців. Особливо, лікарі рекомендують робити щеплення людям, що входять у групу ризику та людям певних професій: медпрацівники, вчителя, вихователі, продавці.

Лікування грипу

Лікування ГРИПу

Грип лікується симптоматично, усі лікарські засоби для дорослих від кашлю, горла та нежиті, а також жарознижуючі засоби призначає лікар-терапевт чи інфекціоніст, лікування для дитини призначає педіатр. Хворий обов’язково повинен дотримуватися постільного режиму, приміщення, де знаходиться хворий повинно постійно провітрюватися, в раціоні обов’язково повинно бути рясне тепле питво: чаї з м’ятою, шавлією, ромашкою, імбиром, чорною смородиною та малиною, гаряче молоко з медом, морс з журавлини та шипшина. Їжа повинна бути простою: бульйони, рідкі супи, відварне м’ясо чи птиця, риба, молочні продукти, на період хвороби краще відмовитися від гострої їжі, смаженого та випічки. У випадку приєднання ще однієї інфекції, хворому негайно треба звернутися до свого лікаря, щоб той, у разі потреби призначив додаткову терапію та можливо антибактеріальні препарати. Якщо стан хворого тяжкий, у такому випадку надалі лікування буде вестися у стаціонарі під наглядом лікарів.

Наприкінці хочеться нагадати, що, не дивлячись на загальну заклопотаність коронавірусом, інші віруси нам ніхто не відміняв! Бережіть себе, дотримуйтесь спокою та бувайте здорові!